Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Ležáky z Moravy úspěšní v Evropě

16. listopad 2018  České nápoje   komentáře (0)  1414 x

Pivovary Zubr a Litovel ovládly kategorii Bohemian-Style Pilsner mezinárodní degustační soutěže European Beer Star 2018, která se konala v německém Norimberku. Zubr Premium získal zlatou medaili, Litovel Premium stříbrnou. Světlé ležáky z produkce moravských pivovarů tak opět potvrzují svoji kvalitu, kterou oceňují nejen tuzemští, ale i zahraniční odborníci.

Ležáky z Moravy úspěšní v EvropěLežáky z Moravy úspěšní v Evropě

Velmi si tohoto ocenění vážíme, protože zvítězit v tak nabité mezinárodní konkurenci je opravdu velkým úspěchem. Zakládáme si na tom, že vaříme naše pivo klasickými technologiemi za použití pečlivě vybraných regionálních surovin, abychom vždy našim konzumentům mohli nabídnout tu nejvyšší kvalitu. Získaná ocenění jsou potvrzením toho, že poctivý tradiční přístup je tou správnou cestou," komentuje vítězství Tomáš Pluháček, ředitel pivovaru Zubr.

Stříbrná medaile v jedné z nejprestižnějších degustačních soutěží dokládá, že svou práci odvádíme poctivě, což oceňuje odborná veřejnost i milovníci piva,” říká k úspěchu Lumír Hyneček, ředitel pivovaru Litovel a doplňuje: „Za 125 let, co pivovar funguje, se změnilo ledacos, ale naše pivo vaříme i nadále tradičními metodami, tedy vařením na požadovanou stupňovitost, studeným kvašením v otevřených kvasných kádích na spilce a dlouhým zráním v ležáckých tancích.

Oba pivovary navazují na úspěchy, které dlouhodobě sbírají na tuzemských prestižních degustačních soutěžích. Nejnověji si v září letošního roku Litovel Premium odvezl zlatou medaili v kategorii světlý ležák v soutěži České pivo 2018. V téže soutěži zabodoval i Zubr Grand, který se stal nejlepším jedenáctistupňovým ležákem.

Soutěž European Beer Star je zaměřená na piva vařená tradičními ověřenými postupy. Tradice a úcta k řemeslu jsou vlastní i nezávislým organizacím dohlížejícím na zachování evropských postupů a tradic v pivovarnictví. Za soutěží European Beer Star, která letos proběhla po patnácté stojí mimo jiné Asociace malých nezávislých evropských pivovarů (Association of Small and Independent Breweries in Europe). Zúčastnit se této soutěže autentických piv mohou jen pivovary, které dodržují vaření piva poctivými metodami s tradicí v Evropě. Letos se soutěže zúčastnilo 51 zemí se 2 344 nejlepšími pivy.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist