Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Litovel Gustav Regionální potravinou Olomouckého kraje

6. srpen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1624 x

Nefiltrované polotmavé pivo Litovel Gustav 13° z produkce Pivovaru Litovel opět získalo značku Regionální potravina Olomouckého kraje. V soutěži, které se zúčastnilo přes 78 produktů od 31 výrobců, uspělo v kategorii alkoholických a nealkoholických nápojů.

Litovel Gustav Regionální potravinou Olomouckého krajeLitovel Gustav Regionální potravinou Olomouckého kraje

Projekt Ministerstva zemědělství si klade za cíl podporovat malé a střední výrobce potravin napříč jednotlivými kraji České republiky. Podmínkou pro vítězství v soutěži je, aby producent při výrobě použil místní suroviny. Výrobek jich musí obsahovat minimálně 70 %. „Máme radost, že Litovel Gustav opět získal titul Regionální potravina, který vyhrál už v roce 2015. Všechna naše piva vaříme podle tradičních výrobních postupů a z lokálních surovin. Používáme ječmen z úrodných hanáckých polí, chmely z vyhlášené tršické a žatecké oblasti a vodu, která pramení v Litovelském Pomoraví,“ potvrzuje ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček.

Komisi, která garanci regionálního původu a vysoké kvality uděluje, tvoří například zástupci Ministerstva zemědělství, příslušného krajského úřadu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce nebo Potravinářské komory. Litovel Gustav 13° bude moci značku Regionální potravina užívat po dobu čtyř let. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční 3. října tohoto roku na olomouckém Výstavišti Flóra.

Litovel Gustav 13°

Polotmavé speciální pivo, charakteristické svou zlatavou barvou, chmelovým aroma, hustou bílou pěnou, příjemnou hořkostí a harmonickou plnou chutí. Obsahuje 6,1 % alkoholu. Jméno získalo na počest slavného českého zápasníka Gustava Frištenského, který byl manželem dcery prvního litovelského sládka. Je držitelem titulu Zlatá pivní pečeť 2012 a 2015, obdržel 1. místo v soutěži Regionální potravina 2015.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist