Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Litovel na Českém pivu čtyřikrát na bedně

2. říjen 2020  České nápoje   komentáře (0)  283 x

V Pivovaru Litovel mají velký důvod k oslavám! Na soutěži České pivo 2020 získala medaili hned čtyři jeho piva. První příčku si vydobyl tmavý ležák Premium Dark. Stříbrnou medaili udělila odborná porota pivní stálici – pivu Litovel Moravan – a také nealku Litovel Pomelo. Bronz si z Českého piva odnáší Litovel Free, které je rovněž bez alkoholu.

Litovel na Českém pivu čtyřikrát na bedněLitovel na Českém pivu čtyřikrát na bedně

Pivovar Litovel se degustační soutěže České pivo, v níž o přízeň pivních expertů bojují pivovary z celé republiky, účastní každý rok a je pravidelným medailistou. „Z ocenění v nejvýznamnější degustační soutěži u nás máme samozřejmě nesmírnou radost. Naše piva na ní patří dlouhodobě k těm nejvíce oceňovaným, což řadí litovelský pivovar mezi ty vůbec nejúspěšnější v republice. Troufám si tvrdit, že za tím stojí kombinace našeho pečlivého přístupu, který začíná už výběrem kvalitních surovin z úrodné Hané, poctivosti při vaření piva i umu litovelských pivovarníků. Díky tomu vaříme tradiční pivo, které oceňují naši konzumenti i odborníci,“ říká Petr Kostelecký, sládek Pivovaru Litovel, který ocenění v zahradě Senátu Parlamentu České republiky přebíral.

Zlatou medaili si mezi porotci vysloužilo pivo Litovel Premium Dark. Tento tmavý ležák vyniká vyváženou jemně karamelovou chutí a přirozeně působícím řízem. Stříbrnou příčku ve svých kategoriích vybojovalo nealkoholické pivo s chutí citrusových plodů a příjemným řízem Litovel Pomelo společně s mezi štamgasty oblíbeným světlým pivem Litovel Moravan. Pro něj je typická intenzivní hořkost, střední plnost a výborný říz. A s bronzem zazářilo i naše nealko Litovel Free, pivo výrazné přirozené hořkosti a plné sladovo-chmelové chuti.

Degustační soutěž České pivo každoročně vyhlašuje Český svaz pivovarů a sladoven. Objektivitu soutěže zajišťuje Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, který je odborným garantem. Senzorické vlastnosti přihlášených piv hodnotí ve dvou kolech čeští sládci a další odborníci.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist