Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Litovel prodal více čepovaného piva

25. únor 2019  České nápoje   komentáře (0)  1396 x

Pivovar Litovel prodal v loňském roce 55 % svého piva v restauracích a odolává tak celorepublikovému trendu, kdy lidé podle Českého svazu pivovarů a sladoven raději pivo konzumují doma. Podíl na tom má kvalita litovelského piva, kterou potvrzují úspěchy na degustačních soutěžích, i zaměření se na speciály.

Litovel prodal více čepovaného pivaLitovel prodal více čepovaného piva

Celkově se v roce 2018 v hanáckém pivovaru vyrobilo 212 tisíc hektolitrů litovelského piva. „Největší zájem konzumentů jsme u piv z naší celoroční nabídky zaznamenali u světlého výčepního piva Litovel Moravanu, následoval světlý ležák Litovel Premium, který vloni zvítězil na naší významné degustační soutěži České pivo a v sobotu přidal bronz ze Zlaté pivní pečeti. Na třetím místě v žebříčku nejprodávanějších piv byl Litovel Classic,“ říká ředitel Pivovar Litovel Lumír Hyneček.

Ačkoliv se i vlivem protikuřáckých a daňových regulací prodej piva přesouvá z hospod do kamenných obchodů, prodej litovelského piva tomu neodpovídá. Ročnímu výstavu dominovalo pivo v sudech nad pivem v lahvích a plechovkách v poměru 55 % ku 45 %. „Stále se nám daří přesvědčit naše zákazníky k tomu, aby si více než doma pivo vychutnávali přímo v restauracích. Do hospod je lákají mimo jiné naše limitované speciály,“ vysvětluje Hyneček.

Svá speciální piva Pivovar Litovel představuje příznivcům zlatavého moku v průběhu roku podle Kalendáře speciálů litovelského sládka. Tato piva jsou vždy na čepu ve vybraných restauracích a některá z nich jsou navíc v limitované edici nabízena v maloobchodě. „Z našich speciálů jsou nejoblíbenější polotmavá třináctka Litovel Gustav a Litovel Maestro s charakteristickým lavinovým efektem. Na třetím místě v oblíbenosti konzumentů je pak Litovel Pšeničný ležák,“ doplňuje Hyneček.

Do zahraničí zamířilo z Hané přibližně 40 % z celkových prodejů piva, tedy 84 tisíc hektolitrů. Mezi nejžádanější exportované druhy se zařadilo Litovel Premium světlé a Litovel Premium tmavé.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist