Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Litovel prodal více čepovaného piva

25. únor 2019  České nápoje   komentáře (0)  934 x

Pivovar Litovel prodal v loňském roce 55 % svého piva v restauracích a odolává tak celorepublikovému trendu, kdy lidé podle Českého svazu pivovarů a sladoven raději pivo konzumují doma. Podíl na tom má kvalita litovelského piva, kterou potvrzují úspěchy na degustačních soutěžích, i zaměření se na speciály.

Litovel prodal více čepovaného pivaLitovel prodal více čepovaného piva

Celkově se v roce 2018 v hanáckém pivovaru vyrobilo 212 tisíc hektolitrů litovelského piva. „Největší zájem konzumentů jsme u piv z naší celoroční nabídky zaznamenali u světlého výčepního piva Litovel Moravanu, následoval světlý ležák Litovel Premium, který vloni zvítězil na naší významné degustační soutěži České pivo a v sobotu přidal bronz ze Zlaté pivní pečeti. Na třetím místě v žebříčku nejprodávanějších piv byl Litovel Classic,“ říká ředitel Pivovar Litovel Lumír Hyneček.

Ačkoliv se i vlivem protikuřáckých a daňových regulací prodej piva přesouvá z hospod do kamenných obchodů, prodej litovelského piva tomu neodpovídá. Ročnímu výstavu dominovalo pivo v sudech nad pivem v lahvích a plechovkách v poměru 55 % ku 45 %. „Stále se nám daří přesvědčit naše zákazníky k tomu, aby si více než doma pivo vychutnávali přímo v restauracích. Do hospod je lákají mimo jiné naše limitované speciály,“ vysvětluje Hyneček.

Svá speciální piva Pivovar Litovel představuje příznivcům zlatavého moku v průběhu roku podle Kalendáře speciálů litovelského sládka. Tato piva jsou vždy na čepu ve vybraných restauracích a některá z nich jsou navíc v limitované edici nabízena v maloobchodě. „Z našich speciálů jsou nejoblíbenější polotmavá třináctka Litovel Gustav a Litovel Maestro s charakteristickým lavinovým efektem. Na třetím místě v oblíbenosti konzumentů je pak Litovel Pšeničný ležák,“ doplňuje Hyneček.

Do zahraničí zamířilo z Hané přibližně 40 % z celkových prodejů piva, tedy 84 tisíc hektolitrů. Mezi nejžádanější exportované druhy se zařadilo Litovel Premium světlé a Litovel Premium tmavé.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist