Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Litovel slaví Dny českého piva ležákem Václav 12%

27. září 2019  České nápoje   komentáře (0)  1686 x

V úterý 24. září začaly tradiční Dny českého piva, které potrvají do konce měsíce. Milovníci zlatavého moku se mohou už posedmé těšit na zajímavé pivní speciály, prohlídky pivovarů i speciální menu v restauracích založená na snoubení s pivem. Do celorepublikové akce se zapojí také Pivovar Litovel, který pro tento svátek uvařil nefiltrovaný ležák Litovel Václav 12°.

Litovel slaví Dny českého piva ležákem Václav 12%Litovel slaví Dny českého piva ležákem Václav 12%

Svatý Václav je patronem českého piva již od dob Karla IV. Pivovary po celé republice proto každoročně slaví jeho zářijový svátek akcí Dny českého piva. K této příležitosti připravily nejrůznější akce. Lidé budou moci ochutnat limitované edice svatováclavských pivních speciálů, jinde si zájemci prohlédnou běžně nepřístupné výrobní prostory. Vybrané restaurace po celé republice nabídnou speciální menu, kterým vzdají čest našim pivovarníkům a české pivní kultuře.

Jedním z největších lákadel Dnů českého piva jsou čepované pivní speciály, které pivovary vaří výhradně pro tuto příležitost. „Náš světlý nefiltrovaný ležák Litovel Václav 12° je třikrát chmelený a vaříme ho na danou stupňovitost s dlouhým zráním v ležáckých sklepích pouze jednou ročně před oslavami Dne českého piva,“ říká Lumír Hyneček, ředitel Pivovaru Litovel.

Tip litovelského sládka: Litovel Václav 12°

Nefiltrovaný, třikrát chmelený svatováclavský speciál letos uvařil Pivovar Litovel na počest svatého Václava, patrona českého piva a pivovarníků už od dob krále Karla IV. Vaří se na předem danou stupňovitost jen jednou do roka a poté dlouho zraje v ležáckých sklepích. Má medovou, až jantarovou barvu. Spojuje se v něm jedinečná chuť, harmonická hořkost a správný říz. Čepovat ho budou ve vybraných restauracích, k dispozici bude také v maloobchodních sítích ve formě dárkového multipacku s osmi lahvemi.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist