Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Master Boomerang: první pivo z nové odrůdy žateckého chmele

8. srpen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1911 x

Plzeňský Prazdroj jako první tuzemský pivovar přichází na trh s pivem z nově vyšlechtěné odrůdy žateckého chmele Boomerang. Exkluzívní zážitek z nefiltrovaného ležáku si mohou lidé vychutnat až do konce srpna ve více než tisícovce pivnic v celé České republice. Pod názvem Master Boomerang jej Prazdroj nabízí v rámci svého programu Volba sládků.

Master Boomerang: první pivo z nové odrůdy žateckého chmeleMaster Boomerang: první pivo z nové odrůdy žateckého chmele

Boomerang je nejnovější, čtrnáctou odrůdou chmele, která byla v Česku vyšlechtěna. Řadí se mezi hořké odrůdy a je charakteristický specifickou vůní, kterou předává i ležáku, který z něj sládci Plzeňského Prazdroje uvařili.

Zkušební várku piv z nové chmelové odrůdy mohli poprvé ochutnat loni odborníci přímo v Žatci. Letos pak naprostou většinu chmele nové odrůdy vypěstované v žatecké chmelnici Stekník pro jeho výjimečné vlastnosti koupil Plzeňský Prazdroj, aby mohl jako první přinést zákazníkům exkluzivní chuťový zážitek.

Nová odrůda nás zaujala hned, když jsme měli možnost poznat její základní charakteristiky a záhy padlo rozhodnutí uvařit z ní zcela nové pivo. Master Boomerang je za studena chmelený nefiltrovaný ležák, má výrazně kořenité aroma. Má krémovou pěnu, v chuti převládá příjemná sladkost s jemnou hořkostí, která ale v krku příliš neulpívá. To vše dělá z novinky velmi příjemně pitelné pivo. Věříme, že si najde cestu nejen k milovníkům tradičních piv, ale i k lidem, kteří hledají nové a zajímavé chuťové zážitky,“ říká sládková Prazdroje Lenka Straková, která za novým pivem stojí.

V programu Volba sládků nabízí Plzeňský Prazdroj každý měsíc jeden pivní speciál, kterým obohacuje v restauracích a hospodách nabídku svých piv. Master Boomerang je i v tomto projektu výjimečný tím, že jde nejen o nové pivo, ale právě zejména díky použití nové české chmelové odrůdy.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist