Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Mikulovské pivobraní bude letos o den delší a s novým maskotem

29. květen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1411 x

Dvojnásobnou porci zábavy si letos užijí návštěvníci Mikulovského pivobraní v areálu tamního amfiteátru. K již tradiční sobotě se letos přidá už páteční odpoledne věnované degustacím a ochutnávkám v doprovodu menšího rockového koncertu. Sobota pak bude tradičně ve znamení zábavy pro celou rodinu, kulinářských specialit šéfkuchaře Marcela Ihnačáka a chybět nebudou ani tradiční rockové koncerty. Hlavními hvězdami budou letos slovenští matadoři Horkýže Slíže a IneKafe. Letošní ročník pivních slavností připadá na 11. a 12. srpna.

Mikulovské pivobraní bude letos o den delší a s novým maskotemMikulovské pivobraní bude letos o den delší a s novým maskotem

Pomyslným srdcem celého festivalu bude bohatý pivní jarmark, kde budou moci návštěvníci v typických mikulovských „dvoutinkách“ ochutnat několik desítek druhů pivních speciálů. „Na jižní Moravě je nejvíce pivovarů z celé republiky a naší filozofií je, že i střední a menší domácí pivovary, které nemají možnosti expandovat na celorepublikový trh, mají právo prezentovat se široké veřejnosti. A právě k tomu je náš jarmark ideální příležitostí,“ tvrdí ředitelka Pivobraní Veronika Žuravlova.

Právě pivu bude věnováno páteční odpoledne i celý večer, a to v podobě tematických soutěží o největší pivní břicho nebo slev na pivní speciály či pro pivobraní už tak typické „dvoutinky“. „Díky našim památečním krýglům o objemu dvě deci budou moci návštěvníci ochutnat mnohem více druhů piva. Chybět samozřejmě nebude ani množství stánků s občerstvením patřícím k pivu, tedy různé grilované maso, smažené speciality a dobroty od místních kuchařů,“ představuje nabídku hlavní organizátorka. České popo-rockové kapely pak zajistí, že se budou návštěvníci u ochutnávání piva bavit i poslechem a tancem od 16 až do 00 hodin.

Sobotní program začne už v pravé poledne a návštěvníci Mikulovského pivobraní budou moci procházet několika zónami. V zóně atrakcí se pobaví děti i dospělí na stanovištích, které bude spojovat téma stavební, dopravní a zemědělské stroje. Duchem mladí si budou moci vyzkoušet slalom na minitraktůrcích, bagrovat s opravdovým stavebním strojem nebo si vyzkoušet různé modely osobních automobilů.

Chybět nebudou v případě příznivého počasí ani vodní atrakce a pěnová párty hasičů, dětská zóna pak samozřejmě zabaví nejmenší „pivaře“ malováním na tělo a obličej, soutěžemi nebo bublinovou show. Zraky všech pak udiví silácká show Železného Zekona nebo komentovaná kulinářská show známého šéfkuchaře Marcela Ihnačáka na téma gril a pivo.

A pak už bude následovat zlatý hřeb večera. Po dobře známých rockerech z kapel Rybičky 48 a Arakainu rozproudí davy diváků v amfiteátru Horkýže Slíže, IneKafe a celý večer zakončí metaloví Dymytry a stylový půlnoční ohňostroj.

Novinkou bude i nový maskot festivalu, jehož originální ztvárnění představili organizátoři na už v březnu. Samotní fanoušci pak v hlasování zvolili na sociální síti i jméno. S velkým přehledem zvítězilo jméno Pivoš. „Chceme, aby byl nový maskot v životní velikosti i jakýmsi průvodcem akcí přímo v areálu amfiteátru,“ dodala Žuravlova.

Její pořadatelský tým myslí i na návštěvníky z jiných regionů či cizích zemí. Přímo v areálu amfiteátru vznikne i oplocené stanové městečko, kde budou moci přespolní přespat.

Dvoudenní permanentku na Mikulovské pivobraní 2017 si můžete zakoupit v online předprodeji za 290 Kč, na místě už budou lístky o sto korun dražší. Dvoudenní vstup na jarmark bez sobotních koncertů vyjde jen na 140 Kč.

Více informací najdete také na webových stránkách festivalu www.mikulovskepivobrani.cz

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist