Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Na Den Kozla dorazilo 23 tisíc návštěvníků

17. červen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1871 x

kvělé pivo, bohatý program a dobré počasí přilákalo v sobotu do Velkých Popovic na 27. ročník Dne Kozla 23 000 návštěvníků. 1 500 příznivců velkopopovického piva využilo možnost seznámit se s jeho historií a výrobou na prohlídkové trase pivovaru. Po celý den měli návštěvníci možnost ochutnávat skvělá piva popovických sládků. Vedle již tradičních nepasterizované Kozlovy 11 a nefiltrovaného piva Kozel Černý, si návštěvníci pochvalovali i letošní novinku Mistrův Karamelový ležák. Z bohatého hudebního doprovodného programu byl největší zájem o vystoupení kapely Davida Kollera a skupiny Mňága a Ždorp.

Na Den Kozla dorazilo 23 tisíc návštěvníkůNa Den Kozla dorazilo 23 tisíc návštěvníků

Tisícům návštěvníků ze všech koutů České republiky se v sobotu dopoledne otevřel areál velkopopovického pivovaru, aby společně s popovickými sládky oslavili Den Kozla. Ten letošní, byl zároveň oslavou 145. výročí založení pivovaru.

Popovičtí sládci připravili pro letošní narozeninový Den Kozla pivní novinku – Mistrův Karamelový ležák. „V letošním roce, kdy oslavujeme 145. výročí založení našeho pivovaru, chceme návštěvníkům dopřát speciální pivní zážitek. Proto jsme obohatili Mistrův ležák přídavkem karamelového sladu a uvařili polotmavé pivo, které se vyznačuje plnou chutí s karamelovými tóny, které doplňuje jemná hořkost žateckého chmele“ uvedl sládek Daniel Urban. Kromě tohoto speciálu si návštěvníci Dne Kozla připíjeli po celý den také nefiltrovaným Velkopopovický Kozlem Černým, nepasterizovanou jedenáctkou nebo dalším poctivým vynikajícím pivem Mistrovým ležákem.

Pro pražské milovníky Kozla a příznivce historických vozidel byl až do areálu pivovaru ve Velkých Popovicích vypraven speciální vlak. Po celý den se o dobrou atmosféru staraly na dvou podiích desítky hudebníků, přičemž největší zájem přilákali dle předpokladů David Koller a skupina Mňága a Žďorp. Velmi dobře hodnotili návštěvníci bohatost doprovodného programu. Ocenili, že se na rozdíl od jiných podobných akcí program neodehrává pouze na podiích, ale že potkávají hudebníky v celém areálu pivovaru. Stejně tak byly pozitivně hodnoceny ukázky nejrůznějších řemesel, které si mohli návštěvníci sami vyzkoušet. Vítanou součástí letošního programu se stala i narozeninová tombola o hodnotné ceny, jejíž výtěžek 100 000 Kč bude použit na zvelebení Velkých Popovic.

O tom, že zájem o tradiční české pivo Velkopopovický Kozel stále roste, svědčí i 1 500 příznivců dobrého piva, kteří se na speciálních prohlídkách Po stopách sládka seznámili s historií pivovaru a velkopopovickým pivovarským řemeslem.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist