Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Nejlepší ležáky vaří Holba

20. listopad 2019  České nápoje   komentáře (0)  1326 x

Do Londýna se sjela stovka pivovarských expertů z celého světa, aby hodnotili piva v degustační soutěži European Beer Challenge 2019. Patří ji vysoká prestiž a z toho vyplývá také velký zájem pivovarů i vysoký počet přihlašovaných piv. Posuzují je zkušení degustátoři v několika kategoriích podle druhu piva. Ve své kategorii dokázala Holba zvítězit hned dvakrát a získat zlato pro Holbu Šerák i Holbu Premium. Obě piva dostala stejný počet bodů a oběma tedy patří cenné zlato, získané v prestižním degustačním klání světového formátu.

Nejlepší ležáky vaří HolbaNejlepší ležáky vaří Holba

K rovnosti bodů ve stejné kategorii někdy dojít může, ale v zastoupení jedné značky je to rarita. Naše ležáky dokázaly zvítězit ve světové konkurenci, a to je skutečně mimořádný úspěch,“ vyjadřuje zkušený degustátor a sládek Holby Luděk Reichl.

Dublované vítězství jedné značky je opravdu raritou, a v tomto případě dokladem, že ležáky v Holbě skutečně umí. Vaří je podle původních receptur a co je nejdůležitější, dávají pivu čas dozrát. „Na pivo se nespěchá a když to nerespektujete, pozná se to. Náš ležák leží ve sklepě až 2 měsíce a díky tomu získává vybroušenou chuť i výborný a přitom přirozený říz,“ zdůrazňuje potřebu pozvolného dozrávání piva Luděk Reichl.  Holba je pivo s jiskrou horských pramenů, známé svou vysokou pitelností a osobitou charakteristikou. Pivovarští experti Beer Challenge Cupu hodnotili chuť a říz, aroma, barvu, pěnu i celkový dojem po napití. Tedy to, co je pro konzumenta a jeho degustační zážitek nejdůležitější.

Pro Holbu jsou ležáky stěžejními pivy a ročně jich prodá více než 250 tisíc hl, v sudech i lahvích.  Znamenitou kvalitou jsou proslulé nejen doma, ale i v zahraničí, kam putuje zhruba 20 procent produkce. Holba Šerák letos slaví 35 let a je vlajkovou lodí značky. Pivovar Holba si drží stabilní výstav kolem 320 tisíc hektolitrů a v Olomouckém kraji už 145 let patří k nejvýznamnější výrobcům.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist