Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Nejlepší výčepní soutěžili na Vyšehradě ve finále Akademie pivních znalců Pivovarů Lobkowicz

29. květen 2017  České nápoje   komentáře (0)  2130 x

V sobotu 27. května 2017 od 15h se konalo finále programu Akademie pivních znalců společnosti Pivovary Lobkowicz Group, a.s. Cílem akademie je zlepšení pivní kultury, osvěty a především kvality čepovaného piva pro zákazníky.

Nejlepší výčepní soutěžili na Vyšehradě ve finále Akademie pivních znalců Pivovarů LobkowiczNejlepší výčepní soutěžili na Vyšehradě ve finále Akademie pivních znalců Pivovarů Lobkowicz

Sládek pivo vaří a hostinský jej dělá – to je motto Akademie,“ říká Bořivoj Bartoněk, obchodní sládek skupiny Pivovary Lobkowicz. „Proto věnujeme vzdělávání a vztahu hostinských k našemu pivu prvořadou pozornost. A všichni, kdo v sobotu na finále Akademie přijdou, uvidí, že čepovat pivo je skutečné umění. Finále bude to o to zajímavější, že mezi šesti finalisty jsou i tři ženy“, dodává Bartoněk.

Pro vyvrcholení akademie a ukázku expertních znalostí a dovedností finalistů programu byla zvolena prestižní gastronomická akce Prague Food Festival, které jsou Pivovary Lobkowicz partner.

Do Akademie pivních znalců se v průběhu listopadu 2016 až ledna 2017 zapojilo celkem 369 hostinských z celé České Republiky.

Všichni účastníci museli pečlivě nastudovat Manuál kvality čepovaného piva a úspěšně vyplnit on-line testy z oblasti péče o čepované pivo. Jejich dovednosti a dodržování pravidel péče o pivo jsme následně ověřovali přímo v jejich hospůdkách. V únoru 2017 se konala regionální kola, ve kterých účastníci změřili svoje znalosti a dovednosti v péči o čepované pivo.

Na přelomu března a dubna 2017 se nejlepších 12 účastníků programu utkalo ve dvou finálových kolech programu, ze kterých se šestice nejúspěšnějších hostinských kvalifikovala do finále republikového, pořádaného v rámci Prague Food Festivalu.

Nejúspěšnějších šest hostinských-finalistů předvedlo svoje umění před porotou složenou z odborníků, sládků pivovarů Lobkowicz a Pavla Mauera, pořadatele PFF. Finalisté také odpovídali na zvídavé dotazy porotců z oblasti péče o čepované pivo.

Nejlepší obdrželi certifikát držitele Zlaté, Stříbrné a Bronzové plakety Akademie Pivních Znalců a samozřejmě i věcné ceny.

Více podrobností k programu, včetně podrobných pravidel naleznete na www.pivovary-lobkowicz.cz v sekci Akademie Pivních Znalců.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist