Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Nestíháte Oktoberfest? Pivní atmosféru zažijete i jinde

20. září 2017  České nápoje   komentáře (0)  2222 x

Od 16. září do 3. října oživí ulice Mnichova tradiční Oktoberfest, který každoročně navštěvují lidé z celého světa. Atmosféru legendárního svátku piva nemusíte nasávat pouze v bavorské metropoli – proč třeba nenavštívit Vinohradský pivovar v Praze, kde se můžete seznámit s výrobou a pak ochutnat místní speciály? Pokud davy v Mnichově nejsou nic pro Vás a Praha Vám je malá, můžete se inspirovat ubytováním v pivním stylu nebo pivními zážitky z celého světa.

Nestíháte Oktoberfest? Pivní atmosféru zažijete i jindeNestíháte Oktoberfest? Pivní atmosféru zažijete i jinde

TOP 10 národností, kteří se chystají na letošní Oktoberfest přes Airbnb

Mezi nejčastější návštěvníky letošních oslav se budou řadit návštěvníci z USA. Celkově jsou hosté z anglicky mluvících zemí těmi nejvěrnějšími – Spojené státy totiž co do počtu turistů následuje Velká Británie a Austrálie. Francie, Kanada, Itálie, Švýcarsko a Brazílie zabírají od čtvrtého do osmého místa. Úplnými nováčky v tomto žebříčku jsou Jižní Korea na deváté a Nizozemsko na desáté příčce. Ani letos se nepředpokládá pokoření magické hranice šesti miliónů návštěvníků, i čísla Airbnb zůstávají podobná jako loni: podle aktuálních informací se do Mnichova chystá až 35.000 hostů, kteří se ubytují v některém z nabízených pokojů či apartmánům, v průměru na 5 nocí.

Za pivem jako zážitkem v české metropoli

Propojit místa, kde jsou cestovatelé ubytováni, s tím, co na svých cestách dělají a lidmi, které u toho potkávají. To je hlavní myšlenka nové služby Trips od Airbnb, která je nyní dostupná i v Praze. Cestovatelé díky tomu mohou poznat Prahu z jiného úhlu pohledu a místním se tím nabízí možnost sdílet své dovednosti, vášně a zájmy s lidmi z celého světa. Češi jsou milovníci piva, i jeho tradiční výrobci po několik století – proto je prohlídka Vinohradského pivovaru jednou z nejautentičtějších cest, jak se seznámit s českou kulturou.

Prohlídka Vinohradského pivovaru
Spolumajitel pražského pivovaru Jan, který stojí za obnovením výroby jednoho z nejproslulejších českých piv, vás během prohlídky seznámí s postupy výroby, dá ochutnat z mnoha místních pivních speciálů a zasvětí vás do zajímavé historie lokálního výrobce. Ochutnat zde kromě piva můžete i tradiční české pokrmy.

Atmosféra Oktoberfestu po celém světě

Počítání plechovek v jižní Anglii
Pokud si zarezervujete „German Room“ v pivovaru hostitele Jeffa, čeká vás unikátní zážitek: celý pokoj je totiž obložen obrovským množstvím pivních plechovek všech možných značek. A pokud se dopočítáte, můžete vyrazit do přilehlých lesů za prvotřídním odpočinkem.

Starý pivovar na vodním zámku
Viktoria vlastní starý pivovar na zámku Unsleben poblíž Frankfurtu nad Mohanem. Navštívit můžete její prostorný dům, jehož historie sahá až do 18. století. Dnes tato historická stavba slouží hostům Airbnb, kteří si mohou odpočinout po náročných pěších tůrách v okolí.

Moderní loft v bývalém pivovaru
Kdo říká, že atmosféru Oktoberfestu nemůžete zažít v Austrálii? U hostitele Alexe to není žádný problém. Jeho loftový apartmán se nachází v bývalém pivovaru Victoria Brewery na východě Melbourne. Během objevování pulzující metropole si tak můžete dopřát veškerý komfort, odpočinout si v útulném obýváku nebo posnídat na balkoně.

Za řemeslným pivem do Kanady
Pro opravdové pivní nadšence ráj na zemi: v pivovaru Big Axe hostitele Petera se můžete těšit na vynikající domácí pivo a pohodlně zařízené pokoje. Snídaně na verandě s fantastickým výhledem na přírodu obklopující malé městečko Nackawic je jen třešničkou na dortu.

Připijte si na zdraví na ostrově Wight
Ostrov nedaleko přístavu Southampton u jižních břehů Anglie si získal srdce spousty cestovatelů. Po náročných tůrách nedotčenou přírodou je ideálním místem pro odpočinek starý pivovar hostitelky Sophie, protože čím lépe zakončit den, než sklenicí vychlazeného piva?

Objevte pivní scénu korejského Soulu
Airbnb hostitel Daniel je majitelem několika restaurací a barů po celém Soulu a je skutečným pivním expertem. Sám vás rád provede po celé čtvrti a zavede vás do jeho oblíbeného baru, kde se podává rýžové pivo. Tam ale prohlídka pivní kultury jihokorejské metropole nekončí, navštívíte i jeho bar, kde se občerstvíte lokálním řemeslným pivem.

Zajamujte si v pivovaru
K dobrému pivu dobrá hudba – DJové Bryan Boogie a Papa Lu v San Franciscu zkombinovali dvě ze svých vášní. Společně s nimi si tak můžete užít nefalšovanou jam session, během které budete mít o pitný režim postaráno.

Tím ale nabídka zážitků spojených s pivem u Airbnb rozhodně nekončí, pozornosti by neměla uniknout ani vycházka za řemeslnými pivy Osaky s Maek, pivovarnický kurz s Lisou a Davem v kalifornské Santa Rosa, nebo třeba návštěva malých pivovarů v Barceloně.

Teď už se hodí říct jen jediné: „Na zdraví!“

O Airbnb

Společnost Airbnb byla založena v roce 2008. Misí Airbnb je vytvořit svět, kde lidé mohou během cestování doslova patřit kamkoliv, a to díky propojení místních kultur a poskytování unikátních lokálních zážitků. Airbnb je důvěryhodná komunitní platforma, díky které mohou její uživatelé vyhledávat a rezervovat jedinečné možnosti ubytování po celém světě, ať už se jedná o přenocování v apartmánu, vile, na hradě nebo domku na stromě ve více než 65 000 městech a 191 zemích světa. Díky Zážitkům může Airbnb nabídnout neopakovatelnou možnost nahlédnout do místních komunit a jejich zájmů, zatímco díky Místům mohou cestovatelé objevovat doposud neobjevené poklady doporučené místními obyvateli. Airbnb je založené na lidech a jejich zkušenostech. Jedná se o nejjednodušší způsob, jakým mohou lidé zpeněžit své dočasně nevyužité ubytovací kapacity, a jak se podělit o svoje zkušenosti a zájmy s lidmi z celého světa.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist