Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Nového Klostermanna pokřitili speciálním Klostermannem

4. únor 2022  České nápoje   komentáře (0)  986 x

Sládek Měšťanského pivovaru Strakonice Vlastimil Matej pokřtil knihu Karla Klostermanna V ráji šumavském. Při slavnostním aktu hrálo hlavní roli pivo Klostermann ze speciální edice této prémiové, strakonické značky, která se bude prodávat exkluzivně na pivovarské prodejně v počtu 174 kusů. Pivovar si takto připomene 174. výročí výročí narození Karla Klostermanna. Ten se narodil 13. února a od neděle 13. února se bude tento nefiltrovaný speciál, v litrových lahvích s patentním uzávěrem a originální etiketou, prodávat.

Nového Klostermanna pokřitili speciálním KlostermannemNového Klostermanna pokřitili speciálním Klostermannem

„Edice je určená jak pro milovníky Šumavy, tak i našeho piva. Do lahví s patentním uzávěrem  stáčíme nepasterované pivo, které je v tomto případě i nefiltrované. To znamená, že pivo neprochází tepelnou úpravou ani filtrací, má v této podobě výraznější chuť, ale kratší trvanlivost," uvádí sládek pivovaru Vlastimil Matej.

V prodeji bude společně s knihou, kterou v reedici vydal Spolek přátel Karel Klostermann spisovatel Šumavy. Ten popularizuje odkaz tohoto známého autora, jenž měl přízvisko Spisovatel Šumavy. Klostermannův text členové spolku zrevidovali a drobně ho upravili tak, aby byl srozumitelný současnému čtenáři a přitom neztratil patinu autorova rukopisu. O ilustrace se postaral mladý designér a návrhář Lukáš Procházka, který je také autorem designového návrhu Klostermannových laviček na Šumavě. Jeho perokresby zdobí každou kapitolu v knize.

„Jedná se o třetí titul vydaný naším spolkem Karla Klostermanna. Jsme rádi, že můžeme za pomoci strakonického pivovaru přispět k udržování odkazu oblíbeného šumavského spisovatele," uvádí Petr Kuncl, jednatel klostermannovského spolku.

Spolupráce známého spolku a úspěšného pivovaru se tak dále rozvíjí. Společně například také instalovali na území Šumavy originální Klostermannovy lavičky, které jsou vyrobené z kmene jednoho stromu. Jedna stojí na Zhůří a druhá nedaleko Srní.

Polotmavá 13 Klostermann se ve Strakonicích vaří od roku 2008. Od té doby nasbírala i celou řadu ocenění – například na žatecké Dočesné či Zlaté pivní pečeti. Z tohoto hlediska se jedná o nejúspěšnější pivo z celého portfolia pivovaru. O 10 let později uvařil tehdejší sládek pivovaru Dušan Krankus světlého bratříčka. V tomto případě se jedná o dvanáctistupňové pivo.

Polotmavý i světlý Klostermann se ve Strakonicích vaří klasickým způsobem na dva rmuty. Následně týden kvasí v otevřených kádích na spilce, odkud putuje do vychlazených prostor ležáckého sklepa strakonického pivovaru. Zde odpočívá šedesát dnů než se stočí do lahví, sudů a doputuje k zákazníkům.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist