Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Novinka na poli nealko piv: Birell bez lepku

22. květen 2018  České nápoje   komentáře (0)  4556 x

Více než třicet procent spotřebitelů se snaží omezit příjem lepku, protože se pak cítí lépe. Právě jim – a dalším 400 tisícům lidí, kteří jej nemohou konzumovat, vychází vstříc na začátku letní sezóny značka Birell. Omezování příjmu lepku je celospolečenský trend – a proto také Birell rozšiřuje svou nabídku. Stejná chuť, jakou proslul klasický Birell, a nulový obsah lepku – takové jsou hlavní přednosti unikátní novinky, se kterou na trh přichází přední český výrobce nealkoholických piv.

Ilustrační fotoIlustrační foto

„Birell bez lepku uvádíme na trh pro všechny spotřebitele, kteří z jakéhokoli důvodu lepek konzumovat nemohou, ale také pro ty, kteří se zajímají o zdravý způsob života a uvědomují si rizika plynoucí z jeho zvýšené konzumace. Z našich průzkumů vyplývá, že více než třetina, přesně 34 procent, lidí se snaží lepek ve stravě omezovat a celých 41 procent lidí by si dokonce chtělo kupovat i bezlepkové pivo,“ říká Veronika Hořáková, marketingová manažerka značky Birell.

Nový Birell bez lepku je stejně jako klasický Birell uvařen z kvalitní vody, ječmene upraveného ve vlastních sladovnách a českého chmele. Protože se o odbourání lepku během výrobního procesu postará speciální enzym, zůstává díky tomu proslulá chuť tohoto nápoje nedotčena a od klasického Birellu je k nerozeznání.

Lepek neboli gluten je bílkovina obsažená v pšenici, žitě, ječmeni a ovsu, díky níž pečivo dobře kyne a po upečení drží tvar. Pro mnoho spotřebitelů však tato látka představuje zdravotní komplikace. Podle lékařských studií totiž přibližně jeden člověk ze sta trpí celiakií, vrozenou nesnášenlivostí lepku, a zhruba pět procent lidí alergií na tuto látku. Podle průzkumu, který si značka Birell nechala zpracovat, se povědomí Čechů o lepku zvýšilo: 74 procent žen a 61 procent mužů ví, v jakých surovinách se vyskytuje a jaká je jeho funkce.

Vyhýbat se zbytečně vysoké spotřebě lepku v potravinách se v posledních letech stalo i součástí zdravého způsobu života. Průzkum odhalil, že Češi na zdravý životní styl, kvalitní potraviny a správnou stravu dbají mnohem více než dříve. Bezmála tři čtvrtiny (74 procent) z nich si více všímají složení potravin a dvě třetiny (66 procent) se snaží o zdravou a vyváženou stravu.

Půllitrová láhev Birellu bez lepku bude od května k dostání v supermarketech a hypermarketech Albert za 15,90 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2.88 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist