Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Obal roku pro Holbu

13. červenec 2016  České nápoje   komentáře (0)  3078 x

Nové lahve a přepravky Holba mají za sebou další úspěch. Zatímco si vzápětí po uvedení na trh získaly konzumenty, nyní přesvědčily odborníky na obalový design. Nová pivní lahev Holby a přepravky Holba, Zubr a Litovel z dílny designérů Fiala & Šebek získaly prestižní ocenění OBAL ROKU 2016.

Nová přepravka HolbaNová přepravka Holba

Stalo se tak v otevřené národní soutěži, která hodnotí obalový design českých i zahraničních firem. Nová lahev nahradila původní NRW. Zaujme delším hrdlem a ve skle embosovaným logem značky. Specifický tvar hrdla je nejen designovým prvkem,  významný přínos má i praktický. Tvar hrdla totiž při plnění minimalizuje nežádoucí přístup vzduchu do piva a tak udržuje jeho prvotřídní kvalitu. Pro konzumenty je důležitý rovněž  ergonomický tvar lahve. Díky němu dobře padne do ruky, výborně se drží a umožňuje bezpečnou manipulaci.

Za povšimnutí určitě stojí také snížení hmotnosti lahve o 50 g na současných 320 g. Nové přepravky 20 x 0,5 litrů, které používají pivovary Holba, Zubr a Litovel, všichni z pivovarnické skupiny PMS, se vyznačují originálním designem a soudkovitým tvarem s nápadnou etiketou, přesně sladěnou s tvarem přepravky. Etiketa je zalisována do přepravky náročnou technologií IML. I přes značné technologické nároky je zmetkovost tohoto obalu omezena na 2 procenta a významný je také jeho ekologický přínos. Předpokládá se 20-letá životnost a celá přepravka je včetně etikety recyklovatelná. Její uvedení na trh je spojeno s nárůstem odbytu lahvové Holby o 20 procent na celkově stagnujícím trhu piva u nás. Jde o mimořádný úspěch, který potvrzuje pozitivní ohlas přepravek.

Otevřená národní soutěž OBAL ROKU je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Jejím cílem  je vyzdvihnout a propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti obalů. Současně dává možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů.

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist