Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Obal roku pro Holbu

13. červenec 2016  České nápoje   komentáře (0)  4079 x

Nové lahve a přepravky Holba mají za sebou další úspěch. Zatímco si vzápětí po uvedení na trh získaly konzumenty, nyní přesvědčily odborníky na obalový design. Nová pivní lahev Holby a přepravky Holba, Zubr a Litovel z dílny designérů Fiala & Šebek získaly prestižní ocenění OBAL ROKU 2016.

Nová přepravka HolbaNová přepravka Holba

Stalo se tak v otevřené národní soutěži, která hodnotí obalový design českých i zahraničních firem. Nová lahev nahradila původní NRW. Zaujme delším hrdlem a ve skle embosovaným logem značky. Specifický tvar hrdla je nejen designovým prvkem,  významný přínos má i praktický. Tvar hrdla totiž při plnění minimalizuje nežádoucí přístup vzduchu do piva a tak udržuje jeho prvotřídní kvalitu. Pro konzumenty je důležitý rovněž  ergonomický tvar lahve. Díky němu dobře padne do ruky, výborně se drží a umožňuje bezpečnou manipulaci.

Za povšimnutí určitě stojí také snížení hmotnosti lahve o 50 g na současných 320 g. Nové přepravky 20 x 0,5 litrů, které používají pivovary Holba, Zubr a Litovel, všichni z pivovarnické skupiny PMS, se vyznačují originálním designem a soudkovitým tvarem s nápadnou etiketou, přesně sladěnou s tvarem přepravky. Etiketa je zalisována do přepravky náročnou technologií IML. I přes značné technologické nároky je zmetkovost tohoto obalu omezena na 2 procenta a významný je také jeho ekologický přínos. Předpokládá se 20-letá životnost a celá přepravka je včetně etikety recyklovatelná. Její uvedení na trh je spojeno s nárůstem odbytu lahvové Holby o 20 procent na celkově stagnujícím trhu piva u nás. Jde o mimořádný úspěch, který potvrzuje pozitivní ohlas přepravek.

Otevřená národní soutěž OBAL ROKU je určená pro české i zahraniční firmy, které se podílejí na zajímavém obalovém řešení. Jejím cílem  je vyzdvihnout a propagovat nejlepší myšlenky, inovace a technologie v oblasti obalů. Současně dává možnost veřejně ocenit práci obalových konstruktérů a designérů.

Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist