Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Od zítra už zase na čepovaného Dudáka do restaurací a hospod

2. prosinec 2020  České nápoje   komentáře (0)  943 x

Dnes brzy ráno vyrazil dlouholetý zaměstnanec Měšťanského pivovaru Dudák Strakonice Jiří Štěpánek do strakonické restaurace Jiskra, aby naplnil zdejší pivní tanky lahodnou strakonickou dvanáctkou (Dudák Premium).

Od zítra už zase na čepovaného Dudáka do restaurací a hospodOd zítra už zase na čepovaného Dudáka do restaurací a hospod

Jedna z největších strakonických restaurací, kde si mohou hosté pochutnávat na pivu z tanku, se zítra otevře pro hosty. Sice s určitými vládními omezeními, ale její majitel Michal Vlček je rád i za tento stav. „Po více než 50 dnech přivítáme hosty. Prodávali jsme jídlo z okénka, ale to nás nemůže dlouhodobě uživit. Těším se, že konečně přivítáme naše štamgasty a načepujeme jim půllitr Strakonického,“ uvedl Vlček.

Z Měšťanského pivovaru Dudák dnes vyjelo mnoho nákladních aut ze sudovým pivem, ty rozvezly pivo do více než stovky hospod a restaurací, které mají otevřeno. Zítra vyrazí další a další. Vše se začne postupně vracet do normálních kolejí.

Podle ředitele strakonického pivovaru Dušana Krankuse zatím nejsou otevřené všechny hospody a restaurace, prosinec nebude takový, jako bylo zvykem v minulých létech. I z toho důvodu, že vánoční večírky se letos nekonají.

„Nebýt koronaviru, tak by nám pravděpodobně stoupl výstav třetí rok po sobě. Takhle se musíme připravit na pokles,“ uvedl Krankus s tím, že pivovar Dudák za normálních okolností uvaří a prodá zhruba 55 procent piva v sudech. „Určitě teď prodáme o něco více piva v lahvích, než bývá zvykem, ale to nemůže pokrýt výpadek z restaurací, které jsou uzavřené. Takže pokles bude, to je nevyhnutelné, jak nakonec bude velký, ukážou výsledky prodeje v prosinci.   Naštěstí jsme byli na krizi připraveni a vytvořili jsme si finanční rezervu. Proto jsme nemuseli propouštět, i když práce nebylo tolik, jak jsme byli zvyklí,“ uzavřel Krankus.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist