Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Padesát let hořkosti oslaví Radegast spolu s Baníkem

19. prosinec 2020  České nápoje   komentáře (0)  937 x

Otec hořkého piva nebo autor sochy Radegasta v základní sestavě? Dlouholetí partneři Radegast a Baník Ostrava společně oslaví 50 let nošovického pivovaru. Významný milník si připomenou během zápasu proti Olomouci, ve kterém domácí tým odehraje utkání ve speciálních výročních dresech. Podepsané dresy pak budou vydraženy v online aukci. Výtěžek pomůže k obnově života v řece Bečvě.

Padesát let hořkosti oslaví Radegast spolu s BaníkemPadesát let hořkosti oslaví Radegast spolu s Baníkem

Radegast a Baník společně oslaví 50. výročí od uvaření první várky v nošovickém pivovaru. Hráči FC Baníku Ostrava vyběhnou na trávník proti SK Sigmě Olomouc (hraje se v pátek 18. prosince od 18.00 hodin na městském stadionu ve Vítkovicích) ve speciální edici dresů, která odkazuje na významné výročí pivovaru Radegast.

„Pivovarská a fotbalová ikona regionu patří dlouhodobě k sobě. Speciální edice dresů bude mít na přední straně logo Radegast 50 let, které doplní logo Baníku z roku 1970. Zadní strana dresu naopak ponese všeobecně známý slogan „Život je hořký. Bohudík.“ Odlišné budou také rukávy, na kterých bude uvedeno jméno důležité osobnosti z historie nebo současnosti pivovaru Radegast,“ říká Marek Grabovský, manažer značky Radegast.

Na domácí půdě ostravského Baníku se tak symbolicky objeví například první sládek pivovaru Radegast a otec správně hořkého piva Jaromír Franzl, první ředitel pivovaru Václav Petras, frenštátský rodák a autor sochy boha Radegasta Albín Polášek nebo současný manažer nošovického pivovaru Ivo Kaňák. Osobnosti pivovaru Radegast doplní také někteří současní zaměstnanci, kteří uspěli v interní soutěži a budou mít také své jméno na rukávu baníkovského dresu. Radegast a Baník připravili celkem 26 unikátních sad dresů.

„Nesmírná pracovitost, schopnost táhnout za jeden provaz, týmovost, odvaha, překonávání překážek, touha dělat věci jinak a chuť vyhrávat. To jsou jen některé základní přísady, které mají Baník a pivovar Radegast společné. Jen tak může vzniknout kvalitní fotbalový tým nebo vynikající pivo,“ říká Václav Brabec, majitel FC Baník Ostrava.

Všechny „výroční“ dresy budou vydraženy v online aukci na www.sportovniaukce.cz, která proběhne od 18. prosince do 5. ledna 2021 prosince. Každá vydražená sada bude obsahovat podepsaný dres od konkrétního hráče, kraťasy a štulpny. Vítězný dražitel obdrží i certifikát pravosti.

Celý výtěžek aukce společně darují pivovar Radegast a Baník Ostrava na transparentní účet Bečva 2020, který je určený pro zasílání finančních prostředků na pokrytí vzniklých škod po ekologické havárii na řece Bečvě.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist