Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Pavol Kravec je nejlepším výčepním Prazdroje na severní Moravě

24. květen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1145 x

Nejlepší výčepní ze severu Moravy se včera sešli v ostravské restauraci Slezska P.U.O.R., aby se utkali o postup do celostátního kola soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. Jejich znalosti a zkušenosti posoudila odborná porota v čele s Václavem Berkou, starším obchodním sládkem Plzeňského Prazdroje. Čepování piva a další disciplíny nejlépe zvládl Pavol Kravec z pivnice Assen u Lupka a obhájil tak regionální prvenství z minulého roku. Společně s dalšími postupujícími se utká o vítězství na finálovém kole v Plzni 16. srpna.

Pavol Kravec je nejlepším výčepním Prazdroje na severní MoravěPavol Kravec je nejlepším výčepním Prazdroje na severní Moravě

Soutěžící své znalosti poměřili nejprve v písemném testu zaměřeném na výrobu piva a péči o něj. Po něm následovala praktická zkouška, kdy výčepní dokazovali porotě, že načepovat dokonalou „hladinku“ se sněhobílou krémovou pěnou je pro ně samozřejmost, stejně jako umění komunikace s hosty.

Do finále dále postupují Simona Křížková z ostravské restaurace Slezska P.U.O.R. a Daniel Wiweger z restaurace The Pub Opava. Oba se soutěže zúčastnili letos poprvé. Pavol Kravec obhájil vítězství z loňska.

„Z vítězství mám o to větší radost. Obhájit titul je vždycky o něco těžší. Profesi výčepního vnímám jako poslání a snažím se, aby naše hospoda byla místem, kde lidé dostanou vždy skvěle načepované pivo a kde se budou cítit dobře. Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender je pro mě stále velká motivace. Chci společně s kolegy lidem dokázat, že i na severu Moravy čepujeme plzeňský ležák v té nejvyšší kvalitě,“ říká vítěz ostravského kola Pavol Kravec.

Vítězové letošního ročníku budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru 16. srpna v Plzni. Ještě před konáním finálového kola projdou všichni postupující namátkovou kontrolou, kdy je tajně navštíví sládci z Plzeňského Prazdroje v jejich domovských hospodách. Během července a srpna tak sládci inkognito prověří jejich schopnosti čepovat a servírovat pivo.

„Letošní ročník provází vysoký zájem výčepních i stále zlepšující se výkony. Svědčí to o tom, že o naše pivo je v hospodách a restauracích skutečně dobře postaráno. Jsme rádi, že se nám daří podporovat profesní růst výčepních i vysoký standard české pivní kultury,“ řekl starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka.

Letošní ročník soutěže má sedm regionálních kol – kromě Ostravy výčepní soutěží v Brně, v Mladé Boleslavi, v Praze a v Plzni. Zájem o účast v soutěži Pilsner Urquell Master Bartender je každoročně velmi vysoký, specialisté Pilsner Urquell do ní však vybírají jen ty nejlepší z každého regionu. Letošní ročník provází dokonce tak vysoký zájem kvalitních výčepních, že Pilsner Urquell přidal po jednom kole v Praze a v Plzni.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist