Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pilsner Fest 2023 se blíží

19. září 2023  České nápoje   komentáře (0)  687 x

Letošní Pilsner Fest, tradiční oslava výročí uvaření první várky plzeňského ležáku, se uskuteční v areálu plzeňského pivovaru v pátek 6. a sobotu 7. října. Festival návštěvníkům nabídne bohatý hudební program, nefiltrovaný plzeňský ležák, školu čepování i speciální prohlídky pivovaru.

Pilsner Fest 2023 se blížíPilsner Fest 2023 se blíží

Pilsner Fest, na který každoročně míří milovníci plzeňského piva, je už tradičně jednou z nejvýznamnějších událostí v regionu. Je součástí kulturního života města a výsledkem dlouhodobé spolupráce Plzně a pivovaru.

„Pilsner Urquell je prestižní značkou, která reprezentuje naše město po celém světě. Osobně mám velkou radost, že spolupráce s městem Plzní je mnohem širší. Dokladem toho je i každoroční podpis naší smlouvy o spolupráci. Prazdroj podporuje řadu projektů neziskových organizací a je aktivním partnerem pro zkvalitňování života lidí v našem městě. K tomu patří i společenské akce, jako je Pilsner Fest. Pevně věřím, že letošní program Plzeňany a další návštěvníky města osloví a festival si společně užijí,“ říká primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Pilsner Urquell podporuje společenské a sportovní aktivity i mimo své domovské město. Letošní ročník Pilsner Festu tak návštěvníkům kromě hudebního programu a skvěle ošetřeného piva představí Pilsner Urquell jako neodmyslitelnou součást života českých lidí, ať už se jedná o sponzoring umění, sportu nebo o rozvoj pivní kultury. „Pro návštěvníky budou připraveny tematické stany, které představí naše partnerství s Českým olympijským týmem, českou hokejovou reprezentací nebo Českou golfovou federací. Návštěvníci si navíc budou moci sami vyzkoušet sportovní zážitek hned na několika místech v rámci stanu. Věříme, že si lidé Pilsner Fest opět užijí a společně si připijeme na dalších 181 let plzeňského piva,“ říká Zuzana Dudová, Marketing Manager Pilsner Urquell.

 

K dobré náladě přispěje atraktivní hudební program, návštěvníci se můžou těšit mimo jiné na kapely J.A.R., Tata Bojs, Mig 21, muzikál Green Day’s American Idiot v podání Divadla J. K. Tyla, DJ NobodyListen a mnoho dalších. Na čepu bude tradiční plzeňský ležák včetně nefiltrované varianty a výběr pivních specialit z několika minipivovarů. K dispozici bude také Birell v nových speciálních nealko stáncích. Nebude chybět také pestrý výběr nejrůznějších specialit – od nejkvalitnější české kuchyně až po festivalové klasiky.

 

Pro zájemce o historii i současnost pivovaru budou připraveny unikátní prohlídky míst a objektů, které hrály důležitou roli v jeho historii a zároveň byly významné z hlediska fungování a rozvoje města Plzně. Součástí festivalové prohlídky bude návštěva ikonické vodárenské věže i tradiční návštěva sklepů s ochutnávkou nefiltrovaného a nepasterizovaného ležáku Pilsner Urquell. Oblíbeným lákadlem pro milovníky zlatého moku bude škola čepování. „I letos se mohou lidé učit přímo od těch nejlepších – finalistů prestižní soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. Školy čepování se uskuteční v tematickém stanu, kde si návštěvníci budou moci nejen vyslechnout rady profesionálů, ale si i vyzkoušet načepovat svoji hladinku, šnyt nebo mlíko. Své umění předvedou v mezinárodní zóně i špičkoví zahraniční výčepní ze Slovenska, Polska, Maďarska, Rumunska a Japonska,“ dodává Zuzana Dudová.

Na nádvoří pivovaru si lidé budou moct dát pivo i ve zbrusu novém kamiónu Hladinka, který na Pilsner Fest dorazí v rámci roadshow „Hladinka na cestách“, jež až do konce října zastavuje v různých městech v České i Slovenské republice. Zároveň v něm návštěvníci uvidí kulturní projekty, kterých je Pilsner Urquell součástí a které podporuje. „Chceme lidem přenést do Hladinky atmosféru letošního karlovarského filmového festivalu. Návštěvníci si zde budou moci zblízka prohlédnout šaty ušité z materiálu vyrobeného z plzeňského piva, v nichž na letošním festivalu zazářila herečka Aňa Geislerová,“ říká Zuzana Dudová.

Pilsner Fest startuje v pátek 6. října od 13 hodin a pokračuje v sobotu 7. října celý den od 11 hodin. Vstupné v předprodeji na oba dny stojí 240 Kč, na jeden den pak 200 Kč. Součástí vstupu je voucher na jedno pivo nebo nealko pivo zdarma. Program Pilsner Festu, vstupenky i všechny potřebné praktické informace najdou návštěvníci na stránkách https://www.pilsner-urquell.cz/pilsner-fest.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist