Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pilsner Fest ke 175. narozeninám Prazdroje se chystá již na tuto sobotu

3. říjen 2017  České nápoje   komentáře (0)  1874 x

Před 175 lety, 5. října 1842, byla v pivovaru Plzeňský Prazdroj uvařena první várka dnes již legendárního piva Pilsner Urquell. Každoročně se proto o prvním říjnovém týdnu otevírají brány pivovaru a pro návštěvníky je uspořádána narozeninová oslava. Letošní výročí je speciální tím, že je jubilejní. Velkolepá událost Pilsner Fest na počest plzeňského piva se letos 7. října uskuteční nejen za branami pivovaru, ale i na Náměstí Republiky, v okolních ulicích a ve Štruncových sadech.

Pilsner Fest ke 175. narozeninám Prazdroje se chystá již na tuto sobotuPilsner Fest ke 175. narozeninám Prazdroje se chystá již na tuto sobotu

V rámci oslav budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se speciálních prohlídek pivovaru, během kterých uvidí, kde a jak se plzeňské pivo od roku 1842 vaří.

  • FESTIVALOVÁ PROHLÍDKA PILSNER URQUELL

Pouze v tento den bude zpřístupněn speciální festivalový prohlídkový okruh, během kterého návštěvníci poprvé nahlédnou do elektrocentrály. Dozvědí se zde o Františku Spalkovi, který se vepsal do historie pivovaru tím, že umožnil pivovaru nezávislost na dodávkách vody a elektřiny. Dále návštěvníci v doprovodu průvodce zavítají do bednárny Plzeňského Prazdroje, jež bývá zpřístupněna široké veřejnosti pouze v tento den a připomíná téměř zapomenuté tradiční bednářské řemeslo.

Neodmyslitelným završením prohlídky budou pivovarské sklepy, kde každý starší 18ti let ochutná nefiltrované a nepasterizované pivo PilsnerUrquell, čepované přímo z dubových ležáckých sudů.

Prohlídky se budou konat od 10.00 do 20.00 hodin, každých 15 minut. Vstupné 100 Kč.

  • FESTIVALOVÁ PROHLÍDKA PIVOVARU GAMBRINUS

Letošní novinkou je znovuotevření prohlídkové trasy Gambrinus. Návštěvníci se dozvědí zajímavosti z pohnuté historie pivovaru Gambrinus a dotknou se pečlivě vybraných surovin. Přímo ve výrobě poznají varní proces piva a navštíví i historické výrobní prostory pivovaru. Na závěr jim zkušený výčepní představí zásady správné péče o pivo a prohlídku zakončí škola čepování a vydatná degustace piva Gambrinus.

Prohlídky se budou konat od 10.00 do 20.00 hodin, každou 1,5 hodinu. Vstupné 100 Kč.

 

Všechny prohlídky si můžete rezervovat prostřednictvím ONLINE prodeje vstupenek: http://prazdroj.colosseum.eu/prazdroj/list

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist