Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Pilsner Fest se kvapem blíží

21. září 2018  České nápoje   komentáře (0)  1439 x

V sobotu 6. října proběhne tradiční pivní festival Pilsner Fest, který připomíná uvaření první várky piva Pilsner Urquell. To proběhlo už před 176 lety, 5. října 1842. Letos bude festival oslavovat světové úspěchy plzeňského ležáku nejen v areálu plzeňského pivovaru, ale také na hlavní scéně na náměstí Republiky nebo v „chill-out“ zóně v Mlýnské strouze. Návštěvníci se mohou těšit na pivo v nejvyšší kvalitě čepované nejlepšími českými i zahraničními výčepními z celého světa, kvalitní gastronomii, školu čepování i bohatý hudební program.

Pilsner Fest se kvapem blížíPilsner Fest se kvapem blíží

Pilsner Urquell je jedním z nejznámějších ambasadorů Česka v zahraničí. Brzy po svém zrodu před 176 lety se začal vyvážet do zahraničí a postupně se plzeňský typ piva stal celosvětovým fenoménem. Více než 70 % piva, které se dnes na světě uvaří, je inspirováno právě plzeňským ležákem.

„Světový věhlas plzeňského ležáku je proto hlavním tématem letošní největší pivní události v Plzni. Pilsner Urquell není jen velmi úspěšné pivo, které se dnes vyváží do 55 zemí světa, ale šíří i českou pivní kulturu a její věhlas,“ říká marketingový manažer značky Martin Troup.

V mnoha zemích po celém světě školí mezinárodní tým Pilsner Urquell výčepní, jak načepovat plzeňský ležák tak, aby si jej zákazníci užili ve stejné kvalitě, jako v Česku. „Na letošní Pilsner Fest jsme pozvali naše zahraniční výčepní nejen ze Švédska, Německa nebo z Anglie, ale i z dalekých asijských zemí, kde Pilsner Urquell zažívá velké úspěchy – z Koreje, Hong-Kongu a z Japonska. Návštěvníci si tak budou moci vychutnat Pilsner Urquell čepovaný těmito zahraničními mistry výčepními a přesvědčit se o tom, že umějí načepovat hladinku stejně jako nejlepší výčepní v českých hospodách,“ doplňuje Václav Berka, emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje. Návštěvníci Pilsner Festu se také mohou v mezinárodním stanu seznámit s kulturou a gastronomií těchto zemí.

Nebude chybět ani tradiční přípitek přesně v 18:42 v pivovaru i na náměstí, kterého se zúčastní zástupci pivovaru, města Plzně, nositelé čestného ocenění Pilsner Urquell Honorary Connoisseur i čeští a zahraniční mistři výčepní. Před slavnostním přípitkem budou slavnostně naraženy dva 176litrové dřevěné sudy.

Kromě skvělého nefiltrovaného piva čeká na návštěvníky kvalitní česká gastronomie z partnerských hospod Švejk, Lokál a Na Spilce, dále také mezinárodní kuchyně v podání nového dodavatele Burger Festivalu, který nabídne řadu stánku se specialitami typickými pro země, kam se Pilsner Urquell vyváží.

Lidé se mohou těšit i na oblíbenou školu čepování na hlavní scéně na náměstí Republiky i v pivovaru. Letos ji povedou vítězové českého a slovenského finále soutěže pro nejlepší výčepní Pilsner Urquell Master Bartender Richard Máša a Štefan Pillár společně se sládky Plzeňského Prazdroje Václavem Berkou a Vojtěchem Homolkou. Novinkou je speciální výčepní místo v areálu pivovaru, kde si každý bude moci natočit vlastní hladinku, šnyt nebo mlíko pod dohledem zkušených mistrů výčepních.

Připravena je i festivalová prohlídka pivovaru, která je letos věnovaná jednomu z nejznámějších symbolů plzeňského pivovaru – Jubilejní bráně. Ta je vyobrazena i na ochranné známce Měšťanského pivovaru, která je používaná dodnes. Návštěvníci si budou moci prohlédnout zmenšený model Jubilejní brány, který vyniká mnoha detaily a dokonalou podobností s originálem. Na Pilsner Festu bude také probíhat ukázka práce pivovarských bednářů a soutěž pro návštěvníky ve skládání dřevěných sudů.

Atmosféru nejlepšího českého pivního festivalu doplňuje bohatý hudební program. Můžete se těšit na Annu K., Barboru Polákovou nebo Burma Jones. Pilsner Fest nabídne také krátká vystoupení hudebních skupin ve velkokapacitních stanech na náměstí Republiky i v areálu plzeňského pivovaru.

Pilsner Urquell myslí i na bezpečí návštěvníků. Především pro klid řidičů, ale obecně pro všechny, kdo si přejí vracet se z festivalu domů bezpečně, je k dispozici odpočinková zóna K-LEE-DECK u scény v pivovaru. V rámci projektu Promile INFO zde může kdokoliv zdarma dýchnout do profesionálního alkohol-testeru a zjistit, za jak dlouho bude bezpečné usednout za volant.

Pro ty, kteří chtějí cestovat pohodlně a bez starostí, je určen speciální vlak z Prahy do Plzně. Vlak odjíždí z pražského hlavního nádraží v 10:25 a zpět do Prahy se vrací ve 23:30. Jeho kapacita je omezená, doporučujeme proto přijít včas. Jízda vlakem je zdarma.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist