Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Piva Prazdroje dominovala soutěžím Pivexu

2. březen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1886 x

Pivovary Plzeňského Prazdroje ovládly letošní ročník soutěže lahvových a čepovaných piv Zlatý pohár Pivex a Zlatý soudek Pivex. Z osmi soutěžních kategorií si odnesla prazdrojská piva hned čtyři první místa. Nejúspěšnější byla značka Birell, jejíž obliba mezi spotřebiteli stále roste.

Piva Prazdroje dominovala soutěžím PivexuPiva Prazdroje dominovala soutěžím Pivexu

Birell si odnáší hned dva Zlaté poháry Pivex. Birell světlý dominoval v klání nealkoholických piv, Birell Pomelo pak získal první místo v kategorii míchaných nízkoalkoholických a nealkoholických piv.

„Úspěch Birellu na prestižní soutěži nás nesmírně těší. Přízeň odborníků i rostoucí zájem spotřebitelů dokazují, že naše sázka na kvalitní nealkoholická piva, vyráběná z těch nejlepších surovin, byla správným krokem,“ uvedl ředitel pro marketing a inovace Plzeňského Prazdroje Grant McKenzie. Birell stojí za výrazným nárůstem obliby nealkoholického piva v ČR a SR. O kvalitách Birellu a oblibě u zákazníků svědčí, že jeho podíl na trhu nealkoholických piv v ČR je téměř tříčtvrtinový.

Vítězství v soutěži Zlatý pohár Pivex v kategorii tmavých piv získal Kozel černý. Velkopopovický pivovar dominoval se svým světlým ležákem i mezi čepovanými ležáky a Kozel tak má i trofej Zlatý soudek Pivex. Úspěch pivovarů Plzeňského Prazdroje pak doplnil třetím místem v kategorii čepovaných světlých piv Gambrinus nepasterizovaná 10.

Soutěže lahvových piv Zlatý pohár Pivex se letos účastnilo 53 značek, o Zlatý soudek Pivex se pak ucházelo 39 čepovaných piv. Jednotlivá piva hodnotí v soutěži pivovarští odborníci, kteří posuzují ve dvou kolech anonymní vzorky. Hlavními kritérii při degustaci jsou chuť, plnost, vůně, říz a hořkost. V obou kolech soutěže jsou u všech vzorků piv prováděny laboratorní rozbory a senzorická hodnocení v laboratořích Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, který je odborným garantem soutěže. Konečný výsledek je určen součtem hodnot z obou kol a laboratorními rozbory potvrzujícími deklarované hodnoty přihlašovaných piv.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist