Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pivex: Vítězem mezi nealko pivy se stal Birell Za studena chmelený

11. duben 2022  České nápoje   komentáře (0)  533 x

Celkem čtyři ocenění získal Birell v prestižní soutěži Zlatý pohár Pivex včetně zlaté medaile mezi nealkoholickými pivy. Výsledky letošního ročníku degustační soutěže potvrzují skutečnost, že je Birell nejen oblíbeným nápojem a synonymem pro nealkoholické pivo mezi spotřebiteli, ale také uznávaný předními českými pivovarskými odborníky.

Pivex: Vítězem mezi nealko pivy se stal Birell Za studena chmelenýPivex: Vítězem mezi nealko pivy se stal Birell Za studena chmelený

V brněnském hotelu Orea Congress se sešli sládci a degustátoři českých a moravských pivovarů, aby odborně posoudili kvalitu piv přihlášených do soutěže Pivex. Velký úspěch zaznamenal v letošním jubilejním 30. ročníku soutěže lídr mezi tuzemskými nealkoholickými pivy Birell. V kategorii nealkoholických lahvových piv získala absolutní prvenství loňská novinka Birell Za Studena chmelený, na jehož receptuře se podíleli sládci z nošovického i plzeňského pivovaru. Na třetím místě ve stejné kategorii se umístil Birell Světlý.

V kategorii nízkoalkoholických a nealkoholických míchaných nápojů z piva získal stříbro Birell Pomelo&Grep. Ten vede v oblíbenosti i mezi spotřebiteli. „Naše příchuť Pomelo&Grep patří dlouhodobě mezi nejvyhledávanější ochucená nealkoholická piva na trhu, a to nejen v plechovce. Dlouhodobě se mu daří také v hospodách a restauracích v čepované variantě. Stále víc hospodských ho odebírá. Mezi roky 2019 a 2020 se prodeje čepovaného Birellu Pomeloc&Grep zvýšily o 5 % a počet restaurací, které jej během letní sezóny nabízely, se zvedl dokonce o 16,5 %,“ říká Lenka Králová, marketingová manažerka Plzeňského Prazdroje.

Birell bodoval i v kategorii speciálních piv, v níž spolu soutěžila piva alkoholická i nealkoholická. Na třetím místě se umístila loňská novinka Birell stylu IPA. „Z tohoto ocenění máme obzvlášť radost, protože se potvrzuje, že naše nealkoholické pivo obstojí svou chutí mezi alkoholickými. Je skvělé, že ho milovníci a znalci piva neberou jen jako nealkoholickou variantu k normálnímu pivu, ale jako opravdové pivo, které jim chutná, ale navíc si ho lze užít i v práci nebo na cestách,“ doplňuje Lenka Králová.

V trendu plnější chutě pokračuje Birell i letos. Již počátkem roku změnili sládci po 30 letech recepturu Birellu Světlého a uvedli na trh jeho vylepšenou verzi s chutí a vzhledem ještě bližší klasickým českým ležákům. Od března je k dostání ve většině obchodů i na čepu některých hospod a restaurací. Na novinky od Birellu se mohou brzy těšit také příznivci ochucených nealkoholických piv.

“Birell se stal synonymem pro kvalitní nealkoholické pivo, což svědčí o jeho dlouhodobé oblibě mezi českými spotřebiteli. Jsme ale velmi rádi, že naše piva a radlery hodnotí pozitivně taky pivovarští odborníci. Úspěchy našich nápojů ve všech kategoriích jsou pro nás potvrzením, že novinky, které přinášíme spotřebitelům, jsou skutečně kvalitní,“ dodává Lenka Králová.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist