Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pivní róba Pilsner Urquell na karlovarském filmovém festivalu

3. červenec 2023  České nápoje   komentáře (0)  543 x

Ty nejlepší bublinky ve Varec“. A to nejen v půllitrech hostů, ale také na červeném koberci. Aňa Geislerová vynesla na zahajovací večer 57. ročníku karlovarského filmového festivalu róbu vytvořenou z plzeňského ležáku. Jediný exemplář na světě z dílny úspěšného českého návrháře Jakuba Polanky si návštěvníci mohou během festivalu prohlédnout v zóně značky Pilsner Urquell. Po festivalu budou šaty hlavním předmětem již tradiční charitativní aukce pro Centrum Paraple.

Pivní róba Pilsner Urquell na karlovarském filmovém festivaluPivní róba Pilsner Urquell na karlovarském filmovém festivalu

Autorem originální róby je návrhář Jakub Polanka, který přijal výzvu vytvořit šaty z inovativního materiálu vytvořeného nekonvenční technologií – fermentačním procesem vedlejších zemědělských produktů a piva. Cílem projektu bylo posunout hranici partnerství jako oficiálního piva festivalu o krok dál a ztvárnit nejlepší bublinky Pilsner Urquell ve fyzické podobě.

Inspirací se návrhářovi stala Venuše vystupující z mořské pěny ze světoznámého Botticelliho obrazu – Zrození Venuše. Polanka chtěl zdůraznit lehkost, ženskost, mihotání světla na vodní hladině, bublinky a třpyt kapek. Tyto všechny elementy
pak vedly k volbě daného dekoru i k finálnímu designu šatů. Při výrobě bylo z látky potřeba vystřihnout 4000 koleček, které připomínají bublinky. Ve výsledku se podařilo skloubit odvážný „nahý“ styl s elegancí a živostí. „Šaty působí jako nezachytitelná křehkost a třpyt, jako lehká pivní pěna. Chtěli jsme vytvořit tajemný půvab, až elfí náladu. S „pivním“ materiálem se muselo pracovat podobně jako s měkkým polodrahokamem, opálem, který v sobě má krásu živlu. Byl to fantastický experiment,popisuje práci na modelu český návrhář Jakub Polanka.

Šaty byly ušité na míru herečce, spisovatelce a milovnici plzeňského piva, Aně Geislerové, kterou spolupráce nadchla. „Cítím se poctěna, že jsem to mohla být já. Kdyby to byla jiná žena, tak bych té dotyčné absolutně záviděla. Velmi si toho vážím,“ popisuje Aňa Geislerová a dodává: „Líbí se mi spojení elegance ženy, červeného koberce a oroseného půllitru. Připomíná mi to film Postřižiny s úžasnou Magdou Vašáryovou. Pilsner Urquell je specificky česká věc, ve spojení s Karlovými Vary a filmem je to silná kombinace.“

Fermentační proces a výroba materiálu trvala 3 měsíce. Z plátů vzniklé celulózy se pak vytvořila výsledná látka, která se podobá částečně průsvitné kožence. „Vytváření a přizpůsobování materiálu bylo úžasným dobrodružstvím, bylo to něco úplně nového. Výsledek byl zase technologickou a uměleckou výzvou pro Jakuba Polanku, který se projektu zhostil na jedničku. Spolupráce s Aňou dala modelu výslednou lehkost a myslím, že celkově se podařilo vytvořit naprosto výjimečné dílo, které díky Aně na červeném koberci doslova zářilo. Jsem hrdá, že Pilsner Urquell byl iniciátorem tak ojedinělého projektu,“ popisuje Kristýna Tereková, Brand Manažerka Pilsner Urquell.

Na celém projektu se podílelo studio IMMINENT, které se věnuje inovacím v módě
a designu. „Když přišla nabídka ke spolupráci s týmem Pilsner Urquell, nadchla nás jejich odvaha a inovativní myšlení. Chtěli jsme již dlouhou dobu na české scéně vytvořit něco mimořádného, světového a myslím, že šaty z piva Pilsner Urquell jsou toho důkazem,“ uvádí Darko Silajdžić, CEO IMMINENT.

Po skončení festivalu bude róba věnována do dražby, do které se veřejnost může registrovat od 2. července prostřednictvím webových stránek www.aukce.pilsner-urquell.cz. Celý výtěžek poputuje do Centra Paraple, pro které značka Pilsner Urquell pořádá podobné charitativní akce více než deset let a dohromady vybrala přes 20 miliónů korun.

Značka Pilsner Urquell je s filmovým festivalem již tradičně spojena jako oficiální partner. Dokonale načepovanou hladinku, šnyt nebo mlíko si letos návštěvníci vychutnají hned na několika místech: v srdci celého dění u Hotelu Thermal,
ve vylepšené dvoupatrové zóně s výhledem na červený koberec nebo v Pilsner Urquell retro autíčku. Zóna kromě jiného nabízí výborné jídlo, čepovací show plzeňských Master Bartenderů a letos i speciální hudební večery. Plzeňská brána se v zóně symbolicky otevře každý den Festivalu v 10 hodin dopoledne, končit se bude ve 2 hodiny po půlnoci. Otevírací doba kontejneru končí v 1 hodinu po půlnoci, doprovodné autíčko bude otevřeno od 10:00 do 4:00.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist