Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pivovar Hauskrecht bude jímat CO2

7. září 2022  České nápoje   komentáře (0)  801 x

V Parním pivovaru Hauskrecht bylo uvedeno do provozu nové zařízení od společnosti M-ex Production s.r.o. na zpětné jímání CO2 vznikajícího při kvašení a výrobě piva. Pivovar tak nejen snižuje finanční náklady, ale především ročně ušetří přes 20 tun CO2, který by se jinak musel vyrobit za použití fosilních zdrojů. Asi milionová investice se vrátí nejpozději během tří let a Parní pivovar Hauskrecht tak sníží svou uhlíkovou stopu a zárovně přispěje k ochraně životního prostředí hned nadvakrát.

Během kvašení piva se z mladiny uvolňuje nejen teplo, ale především CO2. Poměrná část CO2 se v pivu rozpustí a dodává pivu tzv. říz. Přebytek CO2 dříve unikal do atmosféry. Ten jsme dnes schopni jímat a znovu ho využít k vytvoření ochranné atmosféry při stáčení a přečerpávání piva. Získáme tak přírodním způsobem vyrobený oxid uhličitý, který jsme dříve museli nakupovat a byl vyroben z fosilních zdrojů,“ vysvětluje Petr Hauskrecht, vrchní sládek a spolumajitel pivovaru a dále dodává:

Princip zařízení spočívá v propojení naší kvasné technologie s jímací jednotkou na CO2, kde dochází k odstranění vlhkosti, následuje komprese na 7 barů a finální vyčištění přes sadu filtrů. Celý proces jímání CO2 je plně automatický, obsahuje centrální řídící jednotku, ventilové bloky a tlakové senzory. Díky této investici jsme 100% soběstační a nemusíme v budoucnu průmyslový CO2 nakupovat.  Je to další krok ke zkvalitnění našeho piva a dodržení jeho stabilní chuti a řízu, na které jsou naši zákazníci již zvyklí.

Můžeme konstatovat, že investice do rekuperace CO2 je přínosná nejen pro zvýšení kvality piva ale především pro ochranu životního prostředí.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist