Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pivovar Litovel slaví 125 let od otevření

20. listopad 2018  České nápoje   komentáře (0)  1785 x

Pivovar Litovel slaví letos 125 let od svého otevření. Významné výročí připadlo na 12. listopadu 2018. Za více než století stihlo litovelské pivo posbírat nespočet ocenění doma i v zahraničí. Aktuálně je světlý ležák Litovel Premium nejlepším českým ležákem.

Pivovar Litovel slaví 125 let od otevřeníPivovar Litovel slaví 125 let od otevření

Litovli udělil právo vařit pivo král Václav II. již v roce 1291, pivovarnictví má tedy v hanáckém městě dlouhou tradici. „O založení Pivovaru Litovel, jak ho známe dnes, se nejvíce zasloužil rolník a také říšský a zemský poslanec za střední Moravu Josef Svozil, díky kterému na Hané fungoval od roku 1893 tento ryze český, vlastenecký pivovar,“ říká emeritní sládek Pivovaru Litovel Miroslav Koutek.

O 125 let později slaví pivovar z Litovle kromě významného výročí i řadu ocenění, které letos získal. Medaile z prestižních pivovarnických soutěží obdrželo v tomto roce litovelské zlato hned několikrát, a to v tuzemských i světových kláních. V soutěži České pivo dokonce získal tři ocenění, dvě zlaté a jedno stříbrné, tedy nejvíce ze všech zúčastněných pivovarů. Jen o měsíc dřív přivezli litovelští pivovarníci dvě medaile z mezinárodního klání International Beer Challenge 2018 v Londýně, a to rovnou zlatou medaili za Litovel Premium Dark a bronzovou za světlý ležák Litovel Premium.

Počty ocenění dokládají, že svou práci děláme poctivě, s úctou k tradičním postupům a řemeslu. Za 125 let, co Pivovar Litovel funguje se změnilo ledacos, ale my naše pivo vaříme i nadále osvědčenými metodami jako jsou vaření na stupňovitost, studeným kvašením v otevřených kvasných kádích na spilce a dlouhým zráním v ležáckém sklepě,“ dává nahlédnou pod pokličku vaření úspěchů ředitel pivovaru Lumír Hyneček a dodává: „Bez usilovné práce všech našich zaměstnanců by toto vše nebylo možné. Výročí pivovaru je proto oslavou nás všech, kteří se podílíme na tvorbě tohoto kvalitního piva, a také těch, kteří ho s chutí pijeme.“

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist