Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Pivovar Radegast opět otevírá své brány

22. červenec 2021  České nápoje   komentáře (0)  1123 x

Pivovar Radegast opět otevřel brány svého pivovaru veřejnosti. Zájemci o prohlídku tak mohou znovu nahlédnout do jeho zákulisí a podívat se na to, jak probíhá výroba správně hořkého piva Radegast v Nošovicích

Pivovar Radegast opět otevírá své brányPivovar Radegast opět otevírá své brány

Návštěvníci během dvouhodinové prohlídky projdou s průvodcem nejzajímavější části výroby piva. Prohlídky pivovaru začínají vždy v návštěvnickém centru – Radegastově svatyni. Následně se návštěvníci přesouvají do jednotlivých provozů v pivovaru.

„Během nuceného uzavření prohlídkových tras jsme nezaháleli a připravili pro návštěvníky novinky. Ta největší je hned na začátku prohlídkové trasy. Jde o nově dokončenou varnu, která nám pomohla navýšit kapacitu výroby piva na více než 72 000 hl týdně. V ní je k vidění například sladinový filtr, varní nádoby nebo kvasné tanky. Těšíme se, že ji budeme moci návštěvníkům ukázat,“ říká Ivo Kaňák, manažer Pivovaru Radegast. Zajímavostí tohoto místa je také akvárium se pstruhy, kteří slouží k monitorování změn v kvalitě pitné vody. Součástí trasy je také zastávka u nedávno vybudované plechovkové linky, která dokáže stočit pivo až do 60 tisíc plechovek za hodinu.

Prohlídka následně pokračuje přes balení a nový rozsáhlý sklad o velikosti dvou fotbalových hřišť. Jeho technickou zvláštností je soustava tří výtahů, jimiž stočené pivo překonává výškový rozdíl šesti metrů, než se dostane do centrálního skladu. V něm návštěvníci uvidí „technický hřeb“ celé prohlídkové trasy. O dopravu palet ve skladu se starají nejmodernější robotizované vysokozdvižné vozíky bez řidiče, které jsou řízeny laserovou navigací. Na závěr prohlídky návštěvníci ochutnají čepované pivo Radegast.

Pivovar Radegast dbá na maximální bezpečnost návštěvníků. „Řídíme se aktuálními proti epidemickými opatřeními. Všichni návštěvníci tak musí mít nejen respirátor, ale také negativní test na koronavirus, případně potvrzení o prodělání onemocnění či očkování. Samozřejmostí je pravidelná dezinfekce prostor,“ říká Ivo Kaňák.

Prohlídky pivovaru probíhají ve čtvrtky a soboty ve 14:00 hodin a v neděli od 11:00 hodin. Rezervaci lze provést na webových stránkách pivovaru Radegast.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist