Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pivovar Uhříněves přichystal speciál Aloisům ku svátku

20. červen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1697 x

Znáte Aloise? Mezi české velikány Jiráska, Mrštíka nebo Rašína se zařadil další nositel jména, jehož svátek připadá podle českého kalendáře na 21. červen. Jedná se o světlý ležák Alois 11, vlajkovou loď Pivovaru Uhříněves nazvanou podle legendy místního pivovaru Aloise Tichého. U příležitosti „jmenin“, uvařili místní sládci výroční várku, která bude slavnostně naražena právě v pátek 21. června, zároveň v den letního slunovratu.

Pivovar Uhříněves přichystal speciál Aloisům ku svátkuPivovar Uhříněves přichystal speciál Aloisům ku svátku

Speciály připravujeme rádi a pravidelně, ale tuto jedenáctku vaříme na svátek Aloise poprvé. Od naší klasické jedenáctky se bude lišit výraznější chutí a sytější, tmavší barvou,“ uvedl sládek Ladislav Veselý. Jednou ze součástí speciální receptury je přísada čokoládového sladu, která dodává unikátní charakteristiku. „Výstav jsou dvě várky, tzn. 40 hektolitrů. Celý proces trval pět týdnů a pivo Alois 11 speciál je nyní připravené v tanku k naražení,“ dodal druhý ze sládků Rudolf Lach.

Speciál Alois 11 si můžete objednat ve dvou pražských restauracích. V domovské Pivovarské restauraci Uhříněves a v Burger Baru v Praze 2 na Vinohradech. V sobotu 22.6. proběhne v Pivovarské restauraci v Uhříněvsi od 14 hodin „Den Aloise“. „Zveme k ochutnávce všechny milovníky dobrého piva – nejen Aloise, kterých je podle statistik v České republice téměř 12 tisíc a kterým nabídneme první pivo zdarma,“ doplnil Ladislav Veselý. Unikátem je kromě speciální chuti výčepní „jedenáctky“, také fakt, že se ve zmíněných restauracích pivo Alois čepuje z tanků, což je u piv vyráběných v minipivovarech velkou raritou.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist