Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pivovarníci Prazdroje budou mít vyšší mzdy

6. prosinec 2017  České nápoje   komentáře (0)  1740 x

Zástupci společnosti Plzeňský Prazdroj a odborových organizací podepsali novou kolektivní smlouvu. Ta vstoupí do platnosti 1. ledna 2018 s účinností na další dva roky. Zaměstnavatel a odborová organizace se dohodli na průměrném zvýšení tarifních mezd o 11 % v průběhu platnosti kolektivní smlouvy. Navýšení proběhne ve dvou fázích, přičemž ta první navýší mzdy od dubna 2018 v průměru o 6 % a ta druhá od dubna 2019 o 5 %.

Pivovarníci Prazdroje budou mít vyšší mzdyPivovarníci Prazdroje budou mít vyšší mzdy

Plzeňský Prazdroj taktéž navýší od ledna 2018 roční příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění na 12 tisíc korun. Zaměstnavatel se s odborovou organizací dohodl i na výši odchodného při uzavření dohody se zaměstnancem o rozvázání pracovního poměru z důvodu odchodu do starobního důchodu, předčasného starobního důchodu či předdůchodu, a to ve výši 5 průměrných měsíčních výdělků. Všechny benefity zaměstnanců z aktuální kolektivní smlouvy zůstaly zachovány v plné míře.

Obě strany se nad rámec kolektivní smlouvy a kolektivního vyjednávání dále dohodly na vyplacení jednorázové mimořádné odměny všem zaměstnancům za vynikající výsledky společnosti v uplynulém období ve výši 5 tisíc benefitních bodů, nebo 4 tisíc korun hrubého do mzdy. Volba bude na samotných zaměstnancích.

„Komunikace byla v průběhu kolektivního vyjednávání otevřená a vedená v konstruktivním duchu, i když se naše názory ne vždy shodovaly. Snažili jsme se však najít dobrá řešení pro naše zaměstnance, a proto se nám dařilo rychle sbližovat vzájemná stanoviska a dosáhnout shody“, zhodnotila Catherine Sinclair, ředitelka lidských zdrojů Plzeňského Prazdroje.

Její slova potvrdili i předsedové odborových organizací, Lenka Papřoková, Martin Jeřábek a Tomáš Vančura: „Se zněním kolektivní smlouvy jsme vcelku spokojeni. Jejímu podpisu předcházela tři kola kolektivního vyjednávání, na kterých byla klíčová shoda při navyšování mezd a benefitů. I přes nesnadnou výchozí pozici, kdy se názorové rozdíly zdály neslučitelné, se nám podařilo díky konstruktivnímu dialogu najít kompromis, který plní cíle obou zúčastněných stran, a to podporu spokojenosti zaměstnanců a prosazování stabilního zaměstnání.“ Dlouhodobá spokojenost zaměstnanců, osobní zodpovědnost za vykonanou práci a z ní vyplývající odměny, jsou trvalé cíle Plzeňského Prazdroje.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist