Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pivovarníci Prazdroje budou mít vyšší mzdy

6. prosinec 2017  České nápoje   komentáře (0)  1455 x

Zástupci společnosti Plzeňský Prazdroj a odborových organizací podepsali novou kolektivní smlouvu. Ta vstoupí do platnosti 1. ledna 2018 s účinností na další dva roky. Zaměstnavatel a odborová organizace se dohodli na průměrném zvýšení tarifních mezd o 11 % v průběhu platnosti kolektivní smlouvy. Navýšení proběhne ve dvou fázích, přičemž ta první navýší mzdy od dubna 2018 v průměru o 6 % a ta druhá od dubna 2019 o 5 %.

Pivovarníci Prazdroje budou mít vyšší mzdyPivovarníci Prazdroje budou mít vyšší mzdy

Plzeňský Prazdroj taktéž navýší od ledna 2018 roční příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění na 12 tisíc korun. Zaměstnavatel se s odborovou organizací dohodl i na výši odchodného při uzavření dohody se zaměstnancem o rozvázání pracovního poměru z důvodu odchodu do starobního důchodu, předčasného starobního důchodu či předdůchodu, a to ve výši 5 průměrných měsíčních výdělků. Všechny benefity zaměstnanců z aktuální kolektivní smlouvy zůstaly zachovány v plné míře.

Obě strany se nad rámec kolektivní smlouvy a kolektivního vyjednávání dále dohodly na vyplacení jednorázové mimořádné odměny všem zaměstnancům za vynikající výsledky společnosti v uplynulém období ve výši 5 tisíc benefitních bodů, nebo 4 tisíc korun hrubého do mzdy. Volba bude na samotných zaměstnancích.

„Komunikace byla v průběhu kolektivního vyjednávání otevřená a vedená v konstruktivním duchu, i když se naše názory ne vždy shodovaly. Snažili jsme se však najít dobrá řešení pro naše zaměstnance, a proto se nám dařilo rychle sbližovat vzájemná stanoviska a dosáhnout shody“, zhodnotila Catherine Sinclair, ředitelka lidských zdrojů Plzeňského Prazdroje.

Její slova potvrdili i předsedové odborových organizací, Lenka Papřoková, Martin Jeřábek a Tomáš Vančura: „Se zněním kolektivní smlouvy jsme vcelku spokojeni. Jejímu podpisu předcházela tři kola kolektivního vyjednávání, na kterých byla klíčová shoda při navyšování mezd a benefitů. I přes nesnadnou výchozí pozici, kdy se názorové rozdíly zdály neslučitelné, se nám podařilo díky konstruktivnímu dialogu najít kompromis, který plní cíle obou zúčastněných stran, a to podporu spokojenosti zaměstnanců a prosazování stabilního zaměstnání.“ Dlouhodobá spokojenost zaměstnanců, osobní zodpovědnost za vykonanou práci a z ní vyplývající odměny, jsou trvalé cíle Plzeňského Prazdroje.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist