Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pivovary Staropramen oceněny za společensky prospěšný projekt

25. říjen 2016  České nápoje   komentáře (0)  1994 x

Zlatý certifikát jako ocenění těch nejlepších společensky prospěšných projektů roku, bronzový certifikát v kategorii Nejangažovanější zaměstnanci a rovněž bronzový certifikát v kategorii TOP Odpovědná velká firma 2016. Tak z pohledu společnosti Pivovary Staropramen vypadají výsledky letošního ročníku udílení nezávislých cen TOP ODPOVĚDNÁ FIRMA platformy Byznys pro společnost.

Rock For People 2016Rock For People 2016

Ta vyzdvihuje nejzajímavější aktivity na poli trvale udržitelného a odpovědného podnikání a oceňuje firmy, které se dlouhodobě a strategicky věnují společenskému rozvoji, snižování dopadu na životní prostředí a přinášejí inovativní řešení.

Festivaly bez zábran mezi nejlepšími

Téměř dvě stovky vozíčkářů si letos užily čtyři hudební festivaly naplno. Umožnil jim to projekt Festivaly bez zábran společnosti Pivovary Staropramen, který na velkých hudebních festivalech umisťuje bezbariérová zařízení, aby si hendikepovaní milovníci hudby a festivalové atmosféry mohli tyto akce užít úplně stejně jako všichni ostatní. „Projekt Festivaly bez zábran vznikl z jednoduchého důvodu: bourat bariéry mezi námi a umožnit tak všem bez rozdílu užít si hudební zážitky společně,“ říká Edita Šilhánová, ředitelka právního oddělení a firemních záležitostí společnosti Pivovary Staropramen.

Součástí projektu je například i jeden z největších hudebních festivalů v Česku – Rock For People, kde byly pro vozíčkáře, kromě jiného, nachystány speciální plastové pásy a nájezdy usnadňující pohyb po areálu, sociální zařízení nebo chill-out zóna jako místo odpočinku a setkávání všech festivalových návštěvníků bez ohledu na hendikep. A samozřejmě byly připraveny i vyvýšené plošiny, které zaručují skvělý výhled. Projekt Festivaly bez zábran je spojen i s další aktivitou v podobě sbírání umělohmotných nebo kovových víček. Ta se následně používají například na výrobu prvků, které na festivalech usnadňují vozíčkářům život. Kromě účastníků festivalů se do sbírání víček zapojují i zaměstnanci společnosti Pivovary Staropramen a dalších spřátelené instituce. Doposud se takto podařilo vybrat více než 40 tun plastových a kovových víček. Celkem se do sbírání zapojilo už 1500 jednotlivců a sdružení. „Zisk této ceny je pro nás i naše partnery, kteří se na projektu Festivaly bez zábran podílí, velkou odměnou. Jsme rádi, že se i díky nám daří obrazně i konkrétně bourat bariéry na hudebních festivalech, které tu ještě před pár lety byly. Tou největší odměnou pro nás ale jsou spokojené tváře a pozitivní reakce hendikepovaných návštěvníků hudebních akcí,“ říká Edita Šilhánová.

Pomoc v okolí pivovarů

Společnost Pivovary Staropramen uspěla i v kategorii Nejangažovanější zaměstnanci. A to díky projektu Dny, kdy pomáháme aneb Community Days. V jeho rámci zaměstnanci pražského pivovaru Staropramen a ostravského Ostravaru vyráží vylepšovat areály neziskových institucí i veřejný prostor v jejich okolí. „Projekt má za sebou již deset ročníků a přes 9000 odpracovaných dobrovolnických hodin. V Praze 5 pravidelně pomáháme například v Centru výcviku psů HELPPES, v Ostravě jsme pak letos brousili a natírali vstupní bránu do Komenského sadů,“ říká Edita Šilhánová, která zmiňuje i zisk bronzové plakety v kategorii TOP Odpovědná velká firma. „Toto ocenění je odměnou za naše dlouhodobé působení v této oblasti, jehož cílem je být nejen dobrým zaměstnavatelem, ale také odpovědným sousedem a partnerem těm, kteří se ocitli v situaci, kdy naši pomoc potřebují,“ vysvětluje Edita Šilhánová.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist