Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pivovary Staropramen třetí nejodpovědnější velkou firmou

23. listopad 2020  České nápoje   komentáře (0)  901 x

Pivovary Staropramen se v 17. ročníku hodnocení TOP Odpovědná firma umístily na děleném 3. místě v hlavní kategorii BpS TOP Odpovědná velká firma 2020 a získaly titul Leader. Současně obsadily 2. místo v kategorii BpS TOP Odpovědná firma v reportingu 2020. V konkurenci 60 firem a 125 přihlášených strategií a projektů se Pivovary Staropramen se ziskem dvou ocenění zařadily mezi nejúspěšnější společnosti letošního ročníku.

Pivovary Staropramen třetí nejodpovědnější velkou firmouPivovary Staropramen třetí nejodpovědnější velkou firmou

Společnost Pivovary Staropramen získala od 55 nezávislých hodnotitelů celkový rating 91 % a ziskem třetího místa výrazně překonala loňskou osmou příčku. Aliance Byznys pro společnost se v komplexním hodnocení udržitelného podnikání a CSR mezi velkými firmami zaměřuje na oblasti strategie, odpovědné HR, dodavatelský řetězec, životní prostředí a podpora komunit. „Velké výrobní společnosti, jako je ta naše, za sebou bezesporu zanechávají stopu. Proto usilujeme o to, abychom ty negativní minimalizovali, a naopak prostředí, v němž působíme, ovlivňovali pozitivně. Z toho důvodu v každém jednotlivém rozhodnutí zohledňujeme dopady na tři stěžejní oblasti ­– zaměstnance a komunity, spotřebitele i zákazníky a udržitelnou výrobu,“ uvádí ředitelka právního oddělení a vnějších záležitostí pro Česko a Slovensko ve společnosti Pivovary Staropramen Jana Vinklářová. Dělenou druhou příčku navíc Pivovary Staropramen obsadily v další hlavní strategické kategorii BpS TOP Odpovědná firma v reportingu 2020, v níž jsou hodnoceny společnosti, které komplexně, transparentně a efektivně měří a komunikují své aktivity v oblasti odpovědného a udržitelného podnikání.

Aktivity v průběhu pandemie covid-19

Hned zkraje letošního roku muselo dojít vzhledem k pandemii covid-19 ke změně plánů v oblasti CSR a udržitelnosti. Vedle dlouhodobé strategie udržitelnosti musely Pivovary Staropramen čelit výzvám spojeným s nestálou situací ve všech částech dodavatelsko-odběratelského řetězce. Odborná porota ocenila odpovědný přístup a zapojení společnosti v průběhu pandemie, když i za ztížených podmínek pokračovala v udržitelném podnikání, vzdělávání, investicích do nových technologií a podpoře zákazníků a partnerů. „Prioritou se pro nás stala ochrana zdraví zaměstnanců. Zajistili jsme ochranné pomůcky, podporovali jsme práci z domova u těch zaměstnanců, kterým to jejich náplň práce umožňuje. Na začátku podzimu jsme nabídli proplacení očkování proti chřipce, vedle toho jsme kolegům z první linie poskytli bezplatné občerstvení. Jako poděkování za jejich práci a nasazení obdrželi dárkové balení piv a ti starší také balíčky vitamínů,“ říká Vinklářová s tím, že neméně důležitým úkolem se pro společnost stala pomoc zákazníkům. Pivovary Staropramen jim poskytovaly informační servis pro zpřehlednění situace a zajistily bezplatnou sanitaci výčepního zařízení i výměnu prošlého piva. „Pomáháme v oblastech, kde jsme dobří a kde to dává smysl. Proto jsme se rozhodli navázat na jarní aktivitu a znovu podpoříme Integrovaný záchranný systém v Praze a Ostravě i nemocnice v lokalitách našich pivovarů. Předáváme jim naše nealko pivní mixy Cool a nechybí ani zdravotní ochranné pomůcky,“ uzavírá Vinklářová.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist