Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Plechovky pro Prazdroj se budou vyrábět na Plzeňsku

18. září 2019  České nápoje   komentáře (0)  1480 x

Plzeňský Prazdroj bude od poloviny příštího roku odebírat většinu plechovek pro svou potřebu z nově vznikající továrny společnosti Canpack ve Stříbře. Podaří se mu tak výrazně zkrátit cestu těchto obalů přímo do plnících linek pivovaru v Plzni. Dosud dovážel většinu plechovek ze zahraničí.

Plechovky pro Prazdroj se budou vyrábět na PlzeňskuPlechovky pro Prazdroj se budou vyrábět na Plzeňsku

Nová továrna v blízkosti pivovaru tak přispěje k ochraně životního prostředí, zejména k výrazným úsporám v produkci oxidu uhličitého. „Máme spočítáno, že díky tomu nákladní automobily nebudou muset ročně ujet 1, 75 milionu kilometrů, to odpovídá snížení emisí CO2 o 1,4 tisíce tun za rok, tedy množství, které by musel absorbovat les zhruba velký jako čtyři Velké bolevecké rybníky,“ uvádí generální ředitel Plzeňského Prazdroje Grant Liversage. „Těší nás nejen snížení dopadu na životní prostředí, ale i vznik 160 nových pracovních míst na Plzeňsku,“ doplňuje Grant Liversage. Primárně bude Prazdroj z továrny odebírat 500 ml plechovky, od svých ostatních stávajících dodavatelů bude i nadále odebírat zejména atypické plechovky o objemu např. 200 ml pro ochutnávkové účely nebo 750 ml pro limitované edice

Prazdroj bude hlavním odběratelem nového závodu, který vzniká ve Stříbře díky strategickému partnerství skupiny Asahi Breweries Europe, do které patří Plzeňský Prazdroj, se společností Canpack. Investice čítá zhruba 100 milionů dolarů. Prazdroj zatím odebírá většinu plechovek z jiných evropských továren této společnosti.

Plechovky na českém trhu rostou na oblibě, co do objemu jsou po sudech a lahvích už třetím nejrozšířenějším obalem v nabídce Prazdroje. „Díky rostoucí poptávce po plechovkách z důvodu jejich praktičnosti pro spotřebitele investujeme do nových plnících linek v našich pivovarech. V Plzni jsme otevřeli novou stáčení linku na plechovky za 340 milionů korun před dvěma lety a za 600 milionů korun nyní stavíme novou linku v nošovickém Radegastu, která se bude otevírat začátkem roku 2020,“ komentuje trend Grant Liversage.

S přibývajícím množstvím plechovek na trhu se Prazdroj samozřejmě zajímá i o jejich dopad na životní prostředí. Plechovky, které používá, jsou tak již zhruba z poloviny vyrobené z recyklátu díky čemuž se snižuje energetická náročnost jejich výroby o 75 – 95 %.  Společnost dlouhodobě spolupracuje se společností Eko-kom, která provozuje systém sběru a recyklace, mimo jiné i plechovek. Eko-kom dodává do měst a obcí kontejnery na tříděný odpad, přičemž počet kontejnerů na kovy vzrostl za posledních šest let devětkrát.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist