Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Plzeňská Hodovňa otevírá v Malackách

22. listopad 2018  České nápoje   komentáře (0)  986 x

Dokonale naservírovaný zlatý mok, tradičné záhorácke špeciality a moderné vybavenie, akým sa môže pýši len máloktorá z prevádzok na Slovensku. To je len malá ochutnávka toho, čo čaká návštevníkov Plzeňskej Hodovne v Malackách na Pribinovej ulici, ktorú slávnostne otvorili a pokrstili 21. novembra. O ten najdokonalejší pivný zážitok sa tu starajú výčapnícki majstri – finalisti prestížnej medzinárodnej súaže Pilsner Urquell Master Bartender - pre ktorých je správne čapovanie piva a starostlivos oň nie len zamestnaním, ale doslova poslaním.

Plzeňská Hodovňa otevírá v MalackáchPlzeňská Hodovňa otevírá v Malackách

Plzeňská Hodovňa v Malackách sa so svojimi dvoma poschodiami radí k najväčším na Slovensku. Zaujmú napríklad nerezové tanky, v ktorých si naše pivo drží tú najčerstvejšiu chu. Ten najväčší tromf však Hodovňa skrýva v samotných zamestnancoch. O zlatý mok sa totiž starajú finalisti prestížnej výčapníckej súaže Pilsner Urquell Master Bartender Petra Sečkárová a Branislav Majzún, ktorí vám pivo naservírujú v tej najlepšej kvalite a s penou lahodnou ako smotana.

„Starou pivárskou pravdou je, že sládok pivo varí, ale výčapník ho robí. Pilsner Urquell udržiava vysokú pivnú kultúru vo viac ako 50 krajinách sveta a naši výčapníci sú skvelým príkladom. Poctivo dbajú o to, aby bolo o nᚠležiak dobre postarané a zákazníci prežili najdokonalejší pivný zážitok," hovorí Václav Berka, emeritný vrchný sládok Plzeňského Prazdroja, ktorý počas slávnostného otvorenia prevádzky narazil sud tohto výnimočného ležiaka.

V malackej Plzeňskej Hodovni si návštevníci okrem piva Pilsner Urquell môžu vychutna aj špeciály z Vožby sládkov, nealkoholický Birell a jeho ochutený variant a tiež tmavý Topvar.

Tradičné malacké špeciality

V jednej z najväčších prevádzok v Malackách, samozrejme, nesmie chýba odkaz Maceka z Mauacek, ktorého pozná takmer celé Slovensko. Ten v žudovej piesni prišiel na Záhorie mláti šošovicu, preto si milovníci zlatého moku budú môc v Hodovni okrem tradičnej slovenskej a českej kuchyne zgustnú aj na špeciálnej malackej šošovici. Základom každého jedla budú najmä kvalitné a čerstvé suroviny dodávane z blízkeho okolia.

Nová malacká prevádzka ponúka až 150 miest na sedenie. Počas horúcich letných dní poteší terasa so sedením pre ďalších 50 hostí.

„Správne čapovanie a starostlivos o pivo sú kžúčom k tomu, aby sa k zákazníkom dostalo v takej kvalite, v akej opúša brány pivovaru. Som hrdý na to, že v malackej Hodovni máme majiteža, ktorý do prevádzky vkladá svoje srdce a tých najlepších majstrov výčapníkov, ktorí nie len zvyšujú pivnú kultúru, ale sú práve tými, kvôli ktorým sa zákazníci budú do tejto prevádzky radi vraca,“ uzavrel obchodný riaditež Plzenského Prazdroja Slovensko pre predajný kanál reštaurácií a pohostinstiev, Branislav Kubiš.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist