Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pochlubte se nefiltrovaným ležákem, vyzývá homebrewery Starobrno

18. duben 2019  České nápoje   komentáře (0)  1670 x

Ať už se pivo vaří v malém nebo ve velkém, vždy je to s láskou. Starobrno se proto rozhodlo oslovit všechny pivní srdcaře a vyzvalo je k účasti v soutěži doma vařených piv. Její vítěz dostane šanci uvařit nové pivo pro zářijový Den Starobrna. Pivní degustace bude probíhat za účasti odborné poroty. Vítěz bude vyhlášen na slavnostech F. O. Poupěte v sobotu 18. května na brněnské Riviéře.

Pochlubte se nefiltrovaným ležákem, vyzývá homebrewery StarobrnoPochlubte se nefiltrovaným ležákem, vyzývá homebrewery Starobrno

Hlavními hvězdami soutěže letos budou nefiltrované ležáky. Své pivní originály musí domácí pivovarníci přihlásit do konce dubna na soutez@starobrno.cz a poté odevzdat 2 PET láhve o objemu 1,5 litru/láhev pro degustace pět dní před pivní degustací, tedy do 10. května.

Soutěžící musí splnit několik podmínek. Uvařit nefiltrovaný ležák, nesmí se jednat o ochucené pivo. Základem vlastního nefiltrovaného ležáku musí být plzeňský slad a poloraný žatecký červeňák. Ostatní ingredience jsou už na samotných soutěžících.

Prvních 15 přihlášených ležáků Starobrno odmění speciální rozborem vzorku piva, takže domácí pivovarníci získají profesionální analytické výsledky. Vítěz klání, kterého vybere odborná porota, získá finanční odměnu 20 000 korun pro pořízení dalšího zařízení pro domácí vaření, osobní konzultaci receptu a výroby se sládkem starobrněnského pivovaru. Hlavní cenou je možnost uvařit pivo dle konzultovaného receptu, které se pak představí na Dni Starobrna 7. září. K tomu všemu dostane výherce sudy vlastního piva do zásoby.

Více informací a kompletní pravidla soutěže na https://www.starobrno.cz/soutez.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist