Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Pochod Pivovarská čtvrtka se pomalu ale jistě blíží

10. květen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1533 x

21. ročník Pivovarské čtvrtky odstartuje tradičně třetí květnovou sobotu. Pivovar Holba ji pořádá už od roku 1973, kdy se na start 1. ročníku postavilo 16 turistů. Dnes je to nejoblíbenější pochod na Moravě. Pro lidi se stala příjemnou událostí, kterou si nechtějí nechat ujít a důvodů je hned několik. Čtvrtka není o rekordech, ale o pohodě, nádherné přírodě Jeseníků a dobrém pivu. Právě u něho se totiž nejlépe probírají zážitky z pochodu a jedinečným bonusem je posezení na pivovarském nádvoří u rybníků. Pro zájemce jsou připraveny také prohlídky pivovarských provozů. Je to jedinečná příležitost nahlédnout pod pokličku zdejšímu sládkovi a dovědět se o tradičním vaření piva něco víc.

Pochod Pivovarská čtvrtka se pomalu ale jistě blížíPochod Pivovarská čtvrtka se pomalu ale jistě blíží

Zájem o pochod je veliký a aby vše probíhalo s ohledem na prostředí, spolupracuje Holba s CHKO Jeseníky i Klubem českých turistů. „Rozšiřujeme počet tras, které umožní volné rozptýlení účastníků. Čtvrtka určitě není o výkonu nebo rekordech, právě naopak. Jde o pohodovou zážitkovou turistiku s ohledem na okolní krajinu. I proto přivádí na start lidi  bez rozdílu pohlaví, věku i kondice. To, co je spojuje, je vztah k pohybu, přírodě a dobrému pivu “ říká manažer marketingu Ondřej Hnila, který s týmem akci připravuje.

Pochod letos nabídne celkem 9 tras, všechny bezpečně schůdné a značené tak, tak aby se všichni zdárně dostali do cíle. Trasy vedou malebnou přírodou Jeseníků a nechybí na nich občerstvovací stanice na známých místech jako je Sv. Trojice, U Lip, Pod Smrkem, Zámeček, Pekařov nebo Prameny. Tady bude možné odpočinout si a nabrat síly pro další kilometry.

Na 9 tras ze 4 startovacích míst

Čtvrtka startuje ze 4 míst na trasy s délkou 10 až 21 km. Z každého startovacího místa bude možné vyrazit pouze na příslušné štreky. Kudy povedou a místa startů je možné sledovat na mapách na pivovarskactvrtka.cz. I letos Holba turisty kompletně vybaví. Startující získají mapu a k tomu nutnou výbavu včetně kuponu na pití a odměnu v cíli. Dospělí se mohou těšit na pivo gratis, aby spláchli našlapané kilometry, zatímco dětem doplní ztracené kalorie pitíčko a malá sladkost.

Pivovarská čtvrtka není o rekordech

Každý si může zvolit, zda pokoří nejdelší štreku nebo zlehka sotva polovinu. Nejde o to lámat rekordy, ale pořádně se nadechnout, vnímat to hezké okolo, vychutnávat si přírodu a přitom se těšit na „jedno“ do pivovaru.

Čtvrtka má symbolické startovné 50 korun pro dospělé a 30 korun pro děti. Pro sedmdesátníky a starší je startovné zdarma.

Místa startu si můžete zvolit  z Hanušovic od Pivovaru Holba nebo ze Šumperka od SOU na ulici Generála Krátkého (u Kauflandu). Nebo z Králíků , ul. Moravská  naproti nádraží či Velkých Losin přímo od brány lázeňského parku.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist