Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Pozvánka do velkopopovického pivovaru na Klobáskofest

12. září 2022  České nápoje   komentáře (0)  397 x

Zpestřete si babí léto sobotním výletem za zábavou, poznáním, delikátními chutěmi a lákavými vůněmi. V malebném pivovaru Velké Popovice nedaleko Prahy se 24. září od 10 do 17 hodin koná tradiční Klobáskofest.

Klobáskofest proběhne nejen v areálu pivovarského parku, ale mimořádně bude zpřístupněn také prostor pivovarského nádvoří. K mání budou klobásové speciality, včetně veganských klobásek, spousta dalších dobrot a čerstvé pivo Velkopopovický Kozel přímo od zdroje. Připraveny jsou soutěže, živá hudba a škola čepování s tiskem do pivní pěny.

Během Klobáskofestu se můžete vydat na oblíbené prohlídky pivovaru Velké Popovice rozšířené o ochutnávku piva z Volby sládků zvaného Vítěz – jeho receptura totiž zvítězila mezi desítkami vzorků v soutěži domovarníků. Jde o pivo historického stylu „grisette“, které uvařil domácí sládek Martin Bříza. Tento typ piva pochází z francouzsko-belgického pohraničí a v minulosti jej měli v oblibě zejména horníci jako osvěžení po těžké šichtě.  Pivo Vítěz s charakteristickou bylinkovou svěžestí vám zpříjemní zářijové dny babího léta. Během prohlídky se mimo jiné dozvíte mnoho zajímavého z minulosti i současnosti pivovaru, zjistíte, jak a z čeho se vaří poctivé velkopopovické pivo, z ležáckých sklepů projdete téměř 40 metrovým tunelem do stáčíren lahví a sudů. Na závěr pozdravíte živého maskota pivovaru kozla Oldu. Vstupenky doporučujeme zakoupit předem online na  https://www.kozel.cz/#pivovar/kozel-prohlidka

Klobáskofest bude zároveň poslední letošní příležitostí vychutnat si jízdu vláčkem Kozel expres – speciálním motorákem z řady 810 v retro nátěru z 80. let, který vyjíždí v 10.15 hodin z pražského Hlavního nádraží a odveze vás přímo do pivovaru. Plné jízdné z Prahy činí 100 Kč za osobu. Během dne bude vláček pendlovat mezi zastávkami Strančice – Velké Popovice v ceně 50 Kč v jednom směru. Jízdenky můžete zakoupit předem na webu https://tickets.prazdroj.cz/kozel-expres

A před cestou domů nezapomeňte navštívit Kozlí obchůdek, kde si mimo originálních pivních suvenýrů můžete koupit také čerstvě stočené velkopopovické pivo v jednolitrových patentních lahvích.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist