Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Pozvánka do velkopopovického pivovaru na Klobáskofest

12. září 2022  České nápoje   komentáře (0)  112 x

Zpestřete si babí léto sobotním výletem za zábavou, poznáním, delikátními chutěmi a lákavými vůněmi. V malebném pivovaru Velké Popovice nedaleko Prahy se 24. září od 10 do 17 hodin koná tradiční Klobáskofest.

Klobáskofest proběhne nejen v areálu pivovarského parku, ale mimořádně bude zpřístupněn také prostor pivovarského nádvoří. K mání budou klobásové speciality, včetně veganských klobásek, spousta dalších dobrot a čerstvé pivo Velkopopovický Kozel přímo od zdroje. Připraveny jsou soutěže, živá hudba a škola čepování s tiskem do pivní pěny.

Během Klobáskofestu se můžete vydat na oblíbené prohlídky pivovaru Velké Popovice rozšířené o ochutnávku piva z Volby sládků zvaného Vítěz – jeho receptura totiž zvítězila mezi desítkami vzorků v soutěži domovarníků. Jde o pivo historického stylu „grisette“, které uvařil domácí sládek Martin Bříza. Tento typ piva pochází z francouzsko-belgického pohraničí a v minulosti jej měli v oblibě zejména horníci jako osvěžení po těžké šichtě.  Pivo Vítěz s charakteristickou bylinkovou svěžestí vám zpříjemní zářijové dny babího léta. Během prohlídky se mimo jiné dozvíte mnoho zajímavého z minulosti i současnosti pivovaru, zjistíte, jak a z čeho se vaří poctivé velkopopovické pivo, z ležáckých sklepů projdete téměř 40 metrovým tunelem do stáčíren lahví a sudů. Na závěr pozdravíte živého maskota pivovaru kozla Oldu. Vstupenky doporučujeme zakoupit předem online na  https://www.kozel.cz/#pivovar/kozel-prohlidka

Klobáskofest bude zároveň poslední letošní příležitostí vychutnat si jízdu vláčkem Kozel expres – speciálním motorákem z řady 810 v retro nátěru z 80. let, který vyjíždí v 10.15 hodin z pražského Hlavního nádraží a odveze vás přímo do pivovaru. Plné jízdné z Prahy činí 100 Kč za osobu. Během dne bude vláček pendlovat mezi zastávkami Strančice – Velké Popovice v ceně 50 Kč v jednom směru. Jízdenky můžete zakoupit předem na webu https://tickets.prazdroj.cz/kozel-expres

A před cestou domů nezapomeňte navštívit Kozlí obchůdek, kde si mimo originálních pivních suvenýrů můžete koupit také čerstvě stočené velkopopovické pivo v jednolitrových patentních lahvích.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist