Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Prazdroj a Safari pivovar společně uvařili pivo na pomoc nosorožcům

28. listopad 2019  České nápoje   komentáře (0)  1510 x

Plzeňský Prazdroj pokračuje v rámci svého programu Volba sládků ve spolupráci s tuzemskými minipivovary. Po společných várkách s Pivovarem Matuška a brněnským Parním pivovarem Hauskrecht nyní jeho sládci uvařili pivní speciál African Coffee Stout spolu s pivovarem Safari ze Dvora Králové nad Labem. Společně tím přispívají na záchranu vymírajících nosorožců v Africe.

Prazdroj a Safari pivovar společně uvařili pivo na pomoc nosorožcůmPrazdroj a Safari pivovar společně uvařili pivo na pomoc nosorožcům

Propojení s Afrikou není náhodné, Safari pivovar sídlí přímo v areálu safari parku ve Dvoře Králové nad Labem, který se specializuje na chov afrických zvířat a zejména na přežití nosorožce bílého severního. Pomoc má i spolupráce se sládky Prazdroje. „Část výtěžku z prodeje speciálního African Coffee Stoutu poputuje na záchranu kriticky ohroženého nosorožce. Na světě žijí poslední dvě samice tohoto druhu, které patří právě královodvorské zoo. Ta je na africký kontinent poslala spolu s dvěma samci, kteří už ale bohužel uhynuli. Jejich jedinou nadějí na přežití je tak umělé oplodnění samic a následná péče o ně,“ vysvětluje sládek Safari pivovaru Jan Kylberger, kterého s Prazdrojem nespojuje jen tato netradiční spolupráce. V plzeňském pivovaru se totiž kdysi vyučil.

Prazdroj a Safari pivovar dají na projekt záchrany nosorožců bílých severních jednu korunu z každého vypitého litru piva African Coffee Stout, který společně uvařili. Možnost pomoci bude mít i veřejnost, a to nejen tím, že si přijdou vychutnat prosincový speciál do téměř 1500 hospod po celém Česku. Mohou také posílat dárcovské DMS. Přesné informace najdou přímo v hospodách na stojáncích na stolech a na dalších propagačních materiálech. „Těší mě, že uvařením prosincového speciálu nejenže můžeme udělat radost lidem v hospodách, ale zároveň napomůžeme tomu, že se zvýší šance na přežití ohrožených nosorožců. Bez nadsázky se tak dá říct, že každé pivo z prosincové Volby sládků pomáhá,“ dodává sládek Dan Urban z Prazdroje.

Zemí původu těchto lichokopytníků se nechali inspirovat i při vzniku receptu. Vznikl tak African Cofee Stout, černé pivo s hustou hnědou pěnou a jemnou chutí s náznakem čokolády. „Má intenzivní kávovou vůni, kterou získal díky přidané africké fair trade kávě. Vybrali jsme odrůdu, která se pěstuje v Keni. Na černém kontinentě má původ i použitá odrůda chmele African Queen,“ popisuje Dan Urban.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist