Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Prazdroj partnerem kategorie TOP odpovědná malá firma

24. říjen 2016  České nápoje   komentáře (0)  1676 x

Největší nezávislá platforma pro odpovědné podnikání v České republice ve středu 19. října na slavnostním galavečeru ocenila aktivity Plzeňského Prazdroje zlatým certifikátem „TOP odpovědná velká firma“ a cenou „TOP odpovědný reporting“. Letos je Plzeňský Prazdroj nově partnerem kategorie „TOP odpovědná malá firma“, ceny pro střední a malé podniky, které systematicky, komplexně a strategicky rozvíjejí své podnikání směrem k odpovědnému přístupu a dlouhodobé udržitelnosti.

Předání certifikátu TOP odpovědná firmaPředání certifikátu TOP odpovědná firma

Pokud chtějí být firmy v byznysu úspěšné, musí se starat i o prostředí, ve kterém podnikají. V posledních letech vidíme rostoucí přesun od jednorázových charitativních akcí směrem k dlouhodobému pozitivnímu působení na ekonomiku, životní prostředí a společenský život v regionu, kde firmy působí. Tento přístup začínají volit i malé a střední podniky, pomáhá jim nejen k lepší pověsti, ale také k větší spokojenosti a loajalitě zaměstnanců i udržitelnosti jejich podnikání,“ popisuje současný vývoj firemní společenské odpovědnosti (CSR) Pavlína Kalousová, šéfka platformy Byznys pro společnost. A právě drobné podniky se rozhodl Plzeňský Prazdroj v těchto aktivitách podporovat.

Vedle našich vlastních dlouhodobých aktivit k udržitelnému podnikání se snažíme pozitivně působit také na naše dodavatele a inspirovat i malé podniky. I proto se stal Plzeňský Prazdroj partnerem kategorie TOP odpovědná malá firma,“ říká Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů Plzeňského Prazdroje. V této kategorii jsou oceňovány právě takové podniky, které mají odpovědný přístup k zaměstnancům, obchodním partnerům, svému okolí a zároveň mají jasnou vizi, kam chtějí v oblasti udržitelného podnikání směřovat. Tato kritéria podle odborné poroty letos nejlépe naplňuje Zemědělské obchodní družstvo Brniště, které se zabývá chovem a zpracováním drůbeže a skotu, a založilo Nadační fond Podralsko, který podporuje rozvoj v regionu Podralska a jeho okolí.

„Pro zemědělskou firmu je přirozené přispívat k místnímu rozvoji. To bylo a bude součástí naší dlouhodobé strategie. Hodně věcí se nám už povedlo. Jsme v kraji první firma, která zavedla soukromé stipendium pro střední školy, vedeme vzdělávací programy pro školy a pořádáme řadu akcí pro místní obyvatele. Poskytujeme také zázemí a podporu místním spolkům. O Brništi a našich aktivitách se v kraji začíná vědět,“ popisuje aktivity ZOD Brniště předseda představenstva Petr Kubíček.

Dalším z příkladů dobré praxe spolupráce velkých a menších firem v oblasti udržitelnosti je společný projekt Prazdroj & COOP pro lepší život v obcích. Lídr českého pivního trhu a síť prodejen COOP jsou tradičními obchodními partnery. Spojují je hodnoty jako úcta k tradici či závazek starat se o rozvoj komunit, proto se společně zaměřili na obnovu památek místního významu a podporu dobrovolných hasičů. Na tyto aktivity darovali procento z prodeje produktů Plzeňského Prazdroje zakoupených ve vybraném období v síti spotřebních družstev COOP a celkem přispěli částkou téměř 400 tisíc korun.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist