Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Pro Centrum Paraple se budou dražit unikátní šaty z plzeňského ležáku

12. říjen 2023  České nápoje   komentáře (0)  421 x

Charitativní aukce, kterou pořádá Pilsner Urquell ve prospěch Centra Paraple, odstartovala letos 6. října na oblíbených slavnostech Pilsner Fest. Letos se draží šaty vyrobené z piva Pilsner Urquell, ve kterých zazářila na letošním karlovarském filmovém festivalu Aňa Geislerová, a devět obrazů mladých českých umělců inspirovaných plzeňským pivem. Na Pilsner Festu si je prohlédlo během dvou dnů téměř 20 tisíc návštěvníků.

Pro Centrum Paraple se budou dražit unikátní šaty z plzeňského ležákuPro Centrum Paraple se budou dražit unikátní šaty z plzeňského ležáku

Letos se již po dvanácté uskuteční Pilsner Urquell charitativní aukce originálních děl, jejíž výtěžek poputuje na konto Centra Paraple, které pomáhá lidem s poškozením míchy s návratem do aktivního života.

„V letošním roce jsme se rozhodli vydražit výjimečné šaty vyrobené z našeho piva pomocí unikátní technologie. Róba pochází z dílny předního českého návrháře Jakuba Polanky a letos v ní zazářila Aňa Geislerová na karlovarském filmovém festivalu. I další díla, o která mohou podporovatelé umění a Centra Paraple v aukci usilovat, jsou rovněž inspirovaná pivem Pilsner Urquell. Věříme, že výtěžek z letošní aukce opět významně podpoří smysluplnou činnost Centra Paraple. Za to již nyní všem dražitelům děkujeme,“ říká Kristýna Tereková, senior brand manager značky Pilsner Urquell.

Obrazy vytvořili mladí čeští umělci a umělkyně speciálně pro účel aukce. Díla „Zdroj“, „Humulus lupulus“ a „Harmonie“ poskytla Tereza Kotek, která spolupracuje s Centrem Paraple již delší dobu, třemi obrazy s názvy „Křivky“, „Střetnutí“ a „Jas“ přispěl Dejvid Jones. Další obrazy vytvořili členové umělecké, ilustrátorské a designerské skupiny DRAWetc. Martina Fischmeister, Matěj Špatenka a Eva Mária Ondová.

Každé dílo odráží symboly nebo hodnoty značky Pilsner Urquell a všechny obrazy i šaty mají společný prvek – látku vyrobenou z piva Pilsner Urquell. Například Dejvid Jones použil látku jako paspartu obrazů a Tereza Kotek na materiál malovala a také ho na obrazy lepila nebo přišívala. K zarámování obrazů posloužilo dubové dřevo, stejné, jaké používají plzeňští pivovarští bednáři na stavbu ležáckých sudů.

Pilsner Fest, tradiční oslava uvaření první várky plzeňského ležáku, byl první příležitostí prohlédnout si díla, která se letos draží. Dál budou k vidění v Návštěvnickém centru plzeňského pivovaru. Online aukce se mohou zájemci účastnit na webu https://aukce.pilsner-urquell.cz/, kde bude probíhat až do 1. prosince.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist