Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

První pasažéři lanovky málem vypěnili

15. prosinec 2020  České nápoje   komentáře (0)  745 x

V pátek 11. prosince proběhly v horském areálu v Kralickém Sněžníku drážní zkoušky nové nejmodernější lanovky v republice, během kterých asistovalo 185 více než šedesátikilových pasažérů. Nešlo však o běžné cestující, ale o sudy pěnivého zlata hanušovického Pivovaru Holba. Za svou pomoc při zajišťování bezpečnosti lanové dráhy budou odměněni tím nejlepším způsobem – skončí v půllitrech pivních fajnšmekrů.

První pasažéři lanovky málem vypěniliPrvní pasažéři lanovky málem vypěnili

Horský areál Kraličák dokončil po osmi měsících modernizaci lanové dráhy. Ta si právě prošla rozsáhlým zkušebním protokolem, kterého se zúčastnilo také 185 padesátilitrových dobrovolníků Pivovaru Holba. Sudy simulovaly plnou zátěž při testování brzdných systémů. S úspěšnými zkouškami získala lanovka průkaz způsobilosti k provozu a byla slavnostně uvedena do zkušebního provozu, během kterého se již bude těšit na první živé pasažéry. Těm z pátečního testování byla po celou dobu zkoušky věnována maximální péče, aby se zcela vyloučilo riziko případného poškození piva, a tak skončí z části v Penzionu Kraličák a zbytek naplní pípy znovuotevřených hospod a restaurací.

Pivní sudy z hanušovických sklepů nejsou v rámci bezpečnostních prověrek na horách žádnými zelenáči, každým rokem jsou např. nastoupeny k zátěžovým testům ve ski areálu Kouty. Letos však na zrzavé mazáky čekala zkouška o něco náročnější.

Nejmodernější svezení v České republice

Jakmile vládní opatření dovolí, návštěvníci horského areálu Kraličák si užijí tak trochu lepšího svezení, modernizovaná lanovka je u nás totiž ojedinělým dílem. Pochlubit se může hned čtrnácti patenty a kromě futuristického designu a vyšší bezpečnosti potěší lyžaře také vyhřívanými ergonomicky tvarovanými sedačkami. V České republice jde o svého druhu jedinečnou investici.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist