Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Radegast uvaří pivo pro Třinecké železárny

29. březen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1631 x

Pivovar Radegast uvaří speciální várku piva Radegast Ryze Hořké 12 na oslavu 180. výročí Třineckých železáren. Slavnostní založení správně hořké várky proběhlo za účasti zástupců pivovaru Radegast a Třineckých železáren. Výroční pivo lidé poprvé ochutnají na Hutnickém dni v Třinci 4. května 2019.

Radegast uvaří pivo pro Třinecké železárnyRadegast uvaří pivo pro Třinecké železárny

„Správně hořké pivo Radegast a nošovický pivovar jsou s místním regionem hluboce spjati. Myslím, že právě silné místní kořeny, poctivá a tvrdá práce jsou hodnoty, které nás s Třineckými železárnami spojují, a proto jsme velmi rádi, že pro takové významné výročí jim uvaří speciální várku právě nošovičtí sládci,“ říká manažer pivovaru Radegast Ivo Kaňák.

Várku piva založili za Radegast manažer pivovaru Ivo Kaňák a nošovický sládek Petr Kwaczek, za Třinecké železárny pak ředitel pro personalistiku a vnější vztahy Ivo Žižka a spolu s ním i vedoucí provozu výroby železa a oceli Milan Kotas. Založení speciální várky piva Radegast spočívalo v manuálním dávkování chmele.

Radegast Ryze Hořká 12 je světlý ležák s charakteristickou hořkostí, plnou chutí a výrazným chmelovým aroma. Nošovický ležák se vaří ze tří odrůd chmele – Žateckého poloraného červeňáku, Sládku a Žateckého pozdního, světlého sladu vyrobeného ve vlastní sladovně z moravského ječmene a čisté beskydské vody.

„Pivo k hutnictví patří od nepaměti, takže připít si na oslavu 180. výročí fabriky správně hořkým pivem je na místě,“ říká Ivo Žižka, ředitel pro personalistiku a vnější vztahy Třineckých železáren. Speciální várka správně hořkého piva Radegast bude poprvé naražena z dřevěného sudu v sobotu 4. května 2019 na Hutnickém dni, kde proběhnou hlavní oslavy výročí.

Speciální várku pak budou moci lidé ochutnat v desítkách hospod a restaurací po celém Třinecku. Ve vybraných provozovnách proběhne výroční čepování za účasti zástupců pivovaru Radegast a Třineckých železáren. V hospodách s výroční várkou na čepu bude možné také získat, v případě splnění podmínek, speciální limitovanou edici keramických podtácků se symbolem Třineckých železáren.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist