Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Retro motoráčkem z Prahy do pivovaru ve Velkých Popovicích

8. červen 2020  České nápoje   komentáře (0)  1243 x

Hledáte-li netradiční výletní cíl, vydejte se za zábavou i poučením do pivovaru Velké Popovice, který je nejen rodištěm legendárního Kozla, ale také jedním z nejmalebnějších pivovarů u nás. Každou sobotu od 13. června až do 19. září vás tam bezpečně a bez starostí s kolonami či parkováním doveze speciální Kozel expres.

Retro motoráčkem z Prahy do pivovaru ve Velkých PopovicíchRetro motoráčkem z Prahy do pivovaru ve Velkých Popovicích

Motorový vůz řady 810 v retro nátěru 80. let vyjede v 10:19 z pražského Hlavního nádraží a dopraví vás v 11:18 přímo do Velkých Popovic.  Společně s průvodcem pak zamíříte za poznáním pozoruhodného příběhu pivovaru, jehož historie se píše již od roku 1874.  Během komentované prohlídky Po stopách Kozla se dozvíte mnoho zajímavého, například se seznámíte s příběhem zakladatelské rodiny Ringhofferů, zjistíte, jak a z čeho se vaří poctivé velkopopovické pivo, prohlédnete si současnou i historickou varnu či expozici pivních obalů. Obzvláště oblíbenou částí prohlídky je návštěva pivovarských sklepů s rozšířenou degustací piva Velkopopovický Kozel. Na závěr pozdravíte živého maskota pivovaru kozla Oldu. Po prohlídce máte přibližně hodinku do odjezdu vlaku, kterou můžete strávit v sousední Velkopopovické Kozlovně, kde k obědu dostanete pivo zdarma, nebo se pokochat krásnou krajinou v okolí pivovaru. Zpět do Prahy vás Kozel expres odveze v 14:40.

Jízdenku v ceně 430 Kč doporučujeme zakoupit online předem na webu https://kozel.colosseum.eu/kozel/list, případně bude probíhat doprodej jízdenek přímo ve vlaku Kozel expres. V ceně je zahrnuta prohlídka pivovaru, zpáteční jízdenka a 1x pivo ve Velkopopovické Kozlovně k obědu. Více na www.kozel.cz

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist