Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Rok speciálů, tak slaví pivovar Litovel

27. duben 2018  České nápoje   komentáře (0)  2441 x

Pivovar Litovel bude letos své 125. výročí slavit ve znamení pivních speciálů, jejichž obliba dlouhodobě roste. „Festival“ svátečních piv začne polotmavým spodně kvašeným pivem Litovel Gustav 13°, pojmenovaným dle nejslavnějšího českého zápasníka všech dob Gustava Frištenského. Fanoušci dobrého moku jej na jaře naleznou v prodejnách po celé České republice a samozřejmě také na čepu ve svých oblíbených hospůdkách. V následujících měsících převezmou štafetu další speciály.

Rok speciálů, tak slaví pivovar LitovelRok speciálů, tak slaví pivovar Litovel

Pivovar Litovel je tradiční pivovar s výstavem přes 200 tisíc hektolitrů ročně, což společně s vlastním minipivovarem umožňuje Litovelským vyzkoušet si nejprve ty nejlepší kombinace ingrediencí ve svátečních pivech. „Mezi speciály, které jsme nejprve ladili v minipivovaru a následně je uvařili ve větším objemu v naší hlavní varně, patří například polotmavý Gustav, velikonoční speciál Patrik či polotmavý ležák Granát. Díky oblibě těchto piv, která bývají často k dispozici pouze lokálně, jsme se rozhodli je nabídnout sezonně v celostátní prodejní síti. Jako první bude v distribuci spodně kvašený polotmavý speciál Litovel Gustav 13° ve formě klasických půllitrových lahví i jako výhodné balení multipack po osmi lahvích,“ říká ředitel Pivovaru Litovel Lumír Hyneček. Do budoucna se pivovar chystá nabídnout celostátně i další speciály ze své produkce.

Pivo Litovel Gustav 13°, jehož receptura se zrodila již před sedmi lety, si milovníci piva oblíbili pro jeho hustou bílou pěnu, jantarovou barvu, příjemnou hořkost a plnou chuť. „Nese jméno slavného zápasníka Gustava Frištenského, který si před 110 lety vzal dceru prvního sládka našeho pivovaru Josefa Elledera. Do roku 1917 bydlel přímo ve správní budově pivovaru, poté se přestěhoval do nedaleké vilky. V Litovli strávil téměř padesát let života. Je neodmyslitelně spjat s litovelským pivem a speciál Litovel Gustav je inspirován právě jeho silou,“ vysvětluje sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký a dodává: „Stejně jako mnohé speciály jsme i toto pivo poprvé uvařili v našem minipivovaru, který nám už sedmým rokem slouží při testování nových pivních receptur.“

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist