Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Samson úspěšný v Německu

11. listopad 2021  České nápoje   komentáře (0)  1534 x

Německá degustační soutěž European Beer Star 2021 zná své vítěze. Jedním z nich je i světlá výčepní desítka pivovaru Samson, která si z mnichovského klání odváží bronzovou medaili. Celkem soutěžilo 2395 piv ze 44 zemí světa a hodnoceny byly ve více než 70 kategoriích.

Samson úspěšný v NěmeckuSamson úspěšný v Německu

Všechna piva se hodnotila v průběhu dvoudenní degustace v Gräfelfingu v Mnichově. Porota byla sestavena ze 130 mezinárodních pivních expertů, kteří hodnotili piva dle vzhledu, pěny, vůně a samozřejmě chuti.

„Město Mnichov je považováno za symbol bavorského pivovarnictví, a o to větší váhu pro nás ocenění má. Naše desítka je vařena tradičním způsobem, ovšem za využití moderních technologií, které zajišťují vysokou í kvalitu našich piv, “ říká generální ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Samson desítka letos uspěla i v české degustační soutěži Pivo České republiky, kde skončila se stříbrnou medailí. I ostatním pivům se letos dařilo, a to až v Londýně v mezinárodní soutěži World Beer Awards. Tam uspěl Samson BOCK, nealkoholické Pito, Samson ležák jedenáctka i tradiční dvanáctka, ale i nejnovější přírůstek rodiny Samson Nachmelený ležák.

"Po roce a půl, který byl pro celý mezinárodní pivovarnický průmysl obtížný, nás velmi těší, že má soutěž European Beer Star 2021 tak velký ohlas. Po loňském propadu počtu přihlášek jsme se nyní téměř vrátili na rekordní úroveň z roku 2019. I v těžkých časech je European Beer Star symbolem nejen pivovarského umění a rozmanitosti piva, ale také optimistického ducha v oboru," odpovídá Stefan Stang, jednatel společnosti Private Brauereien Bayern e.V. (Svaz soukromých pivovarů v Bavorsku) a zároveň jeden z organizátorů soutěže.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist