Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Slavnosti svijanského piva letos opět nebudou

12. květen 2021  České nápoje   komentáře (0)  776 x

Slavnosti svijanského piva, na něž se do Svijanského Újezdu v červenci už více než třicet let sjíždějí tisíce hudby a piva milovných návštěvníků z celé republiky, se nebudou v tradičním formátu konat ani letos. Pořádající Pivovar Svijany a obec Svijanský Újezd jsou po zvážení možných rizik v souvislosti s pandemií COVID-19 nuceny je zrušit stejně jako loni.

Slavnosti svijanského piva letos opět nebudouSlavnosti svijanského piva letos opět nebudou

Epidemie ještě není úplně za námi a pokračující opatření bohužel ještě ani v létě nedovolí pořádání tak velké sešlosti. Zrušení Slavností nás mrzí, ale ochrana zdraví má absolutní prioritu,“ řekl ředitel Pivovaru Svijany Roman Havlík.

Slavnosti svijanského piva představují již po tři desetiletí jeden z vrcholů léta nejen na Liberecku. Na každoroční „srdeční záležitost“ se na koupaliště ve Svijanském Újezdě sjíždějí tisíce hudby a piva milovných návštěvníků z celé republiky, aby absolvovaly nabitý hudební program a řadu doprovodných akcí pro celou rodinu. Vedle hudby se však na Slavnosti chodí především za pivem, které na nich teče plným proudem. Naposledy – v roce 2019 – se na nich čepovalo patnáct různých svijanských piv za lidovou cenu z celkem 160 píp.

S velikou lítostí proto musíme ohlásit letošní 32. stejně jako loňský 31. ročník Slavností za uzavřený ještě před začátkem. Na dalších Slavnostech s magickým pořadovým číslem 33 se ve Svijanském Újezdě sejdeme 16. července roku 2022. Jsem si jist, že si jejich neopakovatelnou atmosféru po vynucené dvouleté pauze o to více vychutnáme. Pokud to epidemiologická situace dovolí, uspořádáme během letních měsíců alespoň nějakou menší akci podobného ražení,“ dodal Roman Havlík.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist