Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Soutěž Pivní speciál roku 2018 byla vyhlášena

23. srpen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1957 x

Již devátý ročník soutěže speciálních a neobvyklých piv vyrobených komerčními pivovary v České republice CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU zahajuje. Uzávěrka přihlášek je 19. září 2018. Soutěžit se bude v tradičních kategoriích, jako jsou světlá speciální piva (13,0 a více % EPM), dále polotmavá a tmavá speciální piva (13,0 a více % EPM, barva 20 j. EBC) a vyšší a v kategorii neobvyklá piva. Tímto pojmem se rozumí např. pšeničná piva, míchaná piva (beercoolery), ochucená piva vyráběná v našich podmínkách neobvyklou technologií, míchané nápoje na bázi nealkoholického piva. Vyhlašovatelem soutěže je společnost PORT spol. s r. o., odborným garantem je VÚPS, a.s.

Soutěž Pivní speciál roku 2018 byla vyhlášenaSoutěž Pivní speciál roku 2018 byla vyhlášena

Pivní speciály se již trvale zabydlely do nabídky snad všech pivovarů u nás a co je hlavní, našly si své obdivovatele i zákazníky,“ uvedl Mgr. František Frantík z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s., který je hlavním organizátorem soutěže. „Pivní speciály se staly součástí české pivní kultury, obohacují ji a to je jen ku prospěchu našeho pivního trhu,“ dodal František Frantík.

Hodnocení soutěže se opět uskuteční v senzorickém centru VÚPS. Dvacetičlenná hodnotitelská komise je rozdělená na dvě subkomise. První, dvanáctičlenný panel expertů, je složený z pracovníků VÚPS doplněné o nezávislé odborníky z dalších odborných institucí jako např. z VŠCHT Praha a Zemědělské univerzity v Praze. Druhý, osmičlenný panel reprezentantů, tvoří významné osobností, které pivo a pivovarskou problematiku dobře znají, ale nezabývají se jeho hodnocením profesionálně, jako jsou lékaři, novináři i manažeři.

Loňský prozatím nejvyšší počet soutěžících pivovarů je potvrdil, že pivní speciály mají v jejich výrobních programech pevné místo“ uvedl Ing. Josef Vacl, CSc. ze společnosti PORT spol. s r. o. „Loňský rekordní počet přihlášených piv je důkazem toho, že pivní speciálu jsou stále populárnější,“ doplnil Josef Vacl.

V loňské soutěži CEREVISIA SPECIALIS – Pivní speciál roku 2017 se vítězem kategorie světlá speciální piva stal PRIMÁTOR EXKLUZIV 16% z pivovaru PRIMÁTOR a.s. V kategorii polotmavé a tmavé pivní speciály zvítězilo pivo Master 18, které uvařil Plzeňský Prazdroj, a.s. V kategorii neobvyklých piv degustátorům nejvíce chutnalo pivo Primátor Stout z produkce pivovaru PRIMÁTOR, a.s. Toto pivo obdrželo i cenu předsedy degustační komise za nejvíce nominací. V loni poprvé vyhlášené kategorii svrchně kvašených piv typu ale se vítězem stal KONRAD Vratislavický Ale z Pivovaru Liberec – Vratislavice. Podmínky soutěže a také informace a snímky z uplynulých ročníků jsou k dispozici na www.beerresearch.czwww.certum.cz.

Výsledky soutěže budou oznámeny 17. října 2018 na setkání s úspěšnými pivovary, podobně jako v loňském roce, v Pivovarském domě v Praze.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist