Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Soutěž Pivní speciál roku 2018 byla vyhlášena

23. srpen 2018  České nápoje   komentáře (0)  1598 x

Již devátý ročník soutěže speciálních a neobvyklých piv vyrobených komerčními pivovary v České republice CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU zahajuje. Uzávěrka přihlášek je 19. září 2018. Soutěžit se bude v tradičních kategoriích, jako jsou světlá speciální piva (13,0 a více % EPM), dále polotmavá a tmavá speciální piva (13,0 a více % EPM, barva 20 j. EBC) a vyšší a v kategorii neobvyklá piva. Tímto pojmem se rozumí např. pšeničná piva, míchaná piva (beercoolery), ochucená piva vyráběná v našich podmínkách neobvyklou technologií, míchané nápoje na bázi nealkoholického piva. Vyhlašovatelem soutěže je společnost PORT spol. s r. o., odborným garantem je VÚPS, a.s.

Soutěž Pivní speciál roku 2018 byla vyhlášenaSoutěž Pivní speciál roku 2018 byla vyhlášena

Pivní speciály se již trvale zabydlely do nabídky snad všech pivovarů u nás a co je hlavní, našly si své obdivovatele i zákazníky,“ uvedl Mgr. František Frantík z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s., který je hlavním organizátorem soutěže. „Pivní speciály se staly součástí české pivní kultury, obohacují ji a to je jen ku prospěchu našeho pivního trhu,“ dodal František Frantík.

Hodnocení soutěže se opět uskuteční v senzorickém centru VÚPS. Dvacetičlenná hodnotitelská komise je rozdělená na dvě subkomise. První, dvanáctičlenný panel expertů, je složený z pracovníků VÚPS doplněné o nezávislé odborníky z dalších odborných institucí jako např. z VŠCHT Praha a Zemědělské univerzity v Praze. Druhý, osmičlenný panel reprezentantů, tvoří významné osobností, které pivo a pivovarskou problematiku dobře znají, ale nezabývají se jeho hodnocením profesionálně, jako jsou lékaři, novináři i manažeři.

Loňský prozatím nejvyšší počet soutěžících pivovarů je potvrdil, že pivní speciály mají v jejich výrobních programech pevné místo“ uvedl Ing. Josef Vacl, CSc. ze společnosti PORT spol. s r. o. „Loňský rekordní počet přihlášených piv je důkazem toho, že pivní speciálu jsou stále populárnější,“ doplnil Josef Vacl.

V loňské soutěži CEREVISIA SPECIALIS – Pivní speciál roku 2017 se vítězem kategorie světlá speciální piva stal PRIMÁTOR EXKLUZIV 16% z pivovaru PRIMÁTOR a.s. V kategorii polotmavé a tmavé pivní speciály zvítězilo pivo Master 18, které uvařil Plzeňský Prazdroj, a.s. V kategorii neobvyklých piv degustátorům nejvíce chutnalo pivo Primátor Stout z produkce pivovaru PRIMÁTOR, a.s. Toto pivo obdrželo i cenu předsedy degustační komise za nejvíce nominací. V loni poprvé vyhlášené kategorii svrchně kvašených piv typu ale se vítězem stal KONRAD Vratislavický Ale z Pivovaru Liberec – Vratislavice. Podmínky soutěže a také informace a snímky z uplynulých ročníků jsou k dispozici na www.beerresearch.czwww.certum.cz.

Výsledky soutěže budou oznámeny 17. října 2018 na setkání s úspěšnými pivovary, podobně jako v loňském roce, v Pivovarském domě v Praze.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist