Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Speciální edice piva k narozeninám Karla Klostermanna

12. únor 2021  České nápoje   komentáře (0)  1278 x

Strakonický pivovar Dudák vydává speciální edici své premiové značky Klostermann. Jedná se přesně o 173 litrových lahví s patentním uzávěrem a originální etiketou. Měštanský pivovar Dudák, který je jediným pivovarem u nás patřícím městu, tím uctí 173. výročí od narození spisovatele Šumavy Karla Klostermanna. Ten se narodil 13.února a právě od soboty 13.února se bude také pivo prodávat.

Speciální edice piva k narozeninám Karla KlostermannaSpeciální edice piva k narozeninám Karla Klostermanna

„Edice je určená jak pro milovníky Šumavy, tak i našeho piva. Do lahví s patentním uzávěrem  stáčíme nefiltrované pivo. To znamená, že pivo neprochází tepelnou úpravou, má v této podobě výraznější chuť, ale kratší trvanlivost,“ uvádí sládek pivovaru Vlastimil Matej.

Pivo se bude prodávat výlučně na pivovarské prodejně na strakonickém Podskalí. Společně s tím zde bude ke koupi také Klostermannova kniha "Ze světa lesních samot". Tu v reedici vydal spolek Karel Klostermann, spisovatel Šumavy, má novou grafiku a text, který je bližší současnému čtenáři. Kniha zde společně s pivem bude v nabídce ve speciální dřevěné bedýnce.

Polotmavá 13 Klostermann se ve Strakonicích vaří od roku 2008. Od té doby nasbírala i celou řadu ocenění – například na žatecké Dočesné či Zlaté pivní pečeti. Z tohoto hlediska se jedná o nejúspěšnější pivo z celého portfolia pivovaru. O 10 let později uvařil tehdejší sládek pivovaru Dušan Krankus světlého bratříčka. V tomto případě se jedná o dvanáctistupňové pivo.

Polotmavý i světlý Klostermann se ve Strakonicích vaří klasickým způsobem na dva rmuty. Následně týden kvasí v otevřených kádích na spilce, odkud putuje do vychlazených prostor ležáckého sklepa strakonického pivovaru. Zde odpočívá šedesát dnů než se stočí do lahví, sudů a doputuje k zákazníkům.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist