Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Speciální várka piva Raise Your Glass APA

8. březen 2023  České nápoje   komentáře (0)  680 x

Za dveřmi je Mezinárodní den žen a s ním otázka, jak ženy náležitě oslavit. S odpovědí přichází plzeňský pivovar Proud, který na počest všech žen a obzvláště žen pracujících v pivovarnictví, 8. března uvaří limitovanou edici piva Raise Your Glass APA. Speciál bude dostupný koncem dubna.

Speciální várka piva Raise Your Glass APASpeciální várka piva Raise Your Glass APA

Pivovar Proud se tak letos již potřetí zapojí do celosvětové akce Pink Boots Collaboration Brew Day, jejímž symbolem jsou růžové holínky a cílem je podpořit a oslavit ženy v pivovarnictví. „Speciál Raise Your Glass APA jsme  v rámci Pink Boots Collaboration Brew Day poprvé uvařili vloni. Ukázalo se, že krásně chmelená APA podle receptury naší sládkové Lenky Strakové, ze specifické směsi chmelů od Yakima Chief Hops, je pro tuto příležitost ideální,“ konstatuje ředitel pivovaru Proud Michal Škoda.

Projekty jako Pink Boots Collaboration Brew Day mě baví, protože spojují lidi, kteří pivo prostě milují. Vnímám jej jako velmi přínosný i proto, že obrací pozornost k ženám v pivovarnictví. Tento obor už totiž dávno není doménou mužů. Přestože to mnohé lidi stále překvapuje, žen profesně spojených s pivovarnictvím přibývá, například jenom v Plzni jsme minimálně tři sládkové – ženy,“ dodává vrchní sládková pivovaru Proud Lenka Straková.

Také to je jeden z důvodů vzniku nového profesního spolku Pink Boots Society – Czech Republic z.s., který propojí mimořádné a inspirativní ženy k obohacující spolupráci. V plánu je sdílení know-how napříč oborem, realizace workshopů či vzdělávacích programů na míru reálným potřebám i předávání cenných zkušeností z praxe dalším generacím.

Pink Boots Collaboration Brew Day je iniciativou mezinárodní neziskové organizace Pink Boots Society, která byla založena v roce 2017 v USA s cílem podpořit profesionálky v oboru pivovarnictví v profesním růstu a vzdělávání. Symbolicky na Mezinárodní den žen 8. března v pivovarech po celém světě, které se myšlenku Pink Boots rozhodly podpořit, obují  ženy i muži růžové boty a uvaří vybraný styl piva ze směsi chmele nazvané Pink Boots Hop Blend. Složení exkluzivní chmelové směsi se každým rokem mění, ale vždy pochází od partnera iniciativy, renomované americké společnosti Yakima Chief Hops, proslulé chmelovými produkty špičkové kvality. Část výtěžku z prodeje chmele pak putuje skrze organizaci Pink Boots Society  na vzdělávací programy určené ženám v pivovarnictví.

A jaká je letošní chmelová směs? „Letošní ročník bude opět voňavý s výrazným aroma citrusů, tropického ovoce i podílem dřevitých vůní a obsahem hořkých látek 12,5 %. Ve směsi se nacházejí již známé chmelové odrůdy Loral a Ekuanot, které jsou doplněny jedním novošlechtěncem, který nese označení šlechtitelského programu HBC 586. Naše APA, tedy styl american pale ale, bude studeně chmelené světlé svrchně kvašené pivo, které bude mít stupňovitost 12 %, obsah alkoholu 5,3 % obj. a hořkost přibližně 55 MJH,“ upřesňuje Lenka Straková.

Zájem o účast na Pink Boots Collaboration Brew Day s každým ročníkem roste. V roce 2018 se zúčastnilo 260 pivovarů z 10 zemí, v roce 2021 už se vařilo v 413 pivovarech v 23 zemích napříč kontinenty. A stejný trend je patrný i v České republice. Zatímco v roce 2021 se Proud do tohoto prospěšného projektu zapojil jako první tuzemský pivovar, již druhým rokem se této akce účasní i další pivovary, které chtějí podpořit myšlenku organizace Pink Boots. Vlastní „Pink Boots“ speciály tak uvaří pivovary Chroust, Zlatá kráva, Trilobit, Antoš, Červený vlk, Madcat, Transformátor, Kos, Zichovec a také několik plzeňských domovarníků.

Společná ochutnávka hotových piv uvařených tuzemskými pivovary v rámci Pink Boots Collaboration Brew Day 2023 proběhne za podpory americké ambasády 24. dubna v sídle velvyslance USA v České republice.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist