Reklama na ČeskéNápoje.czPivní prodejna 2

Stará myslivecká mění design a do názvu přidává žitná

16. duben 2019  České nápoje   komentáře (0)  4342 x

Vzhled lahve Staré žitné myslivecké, jedné ze stěžejních značek Palírny U Zeleného stromu, prošel celkovým redesignem. Dlouho používané zelené sklo nahradilo čiré a lahev odkazuje na způsob výroby i chuť tradiční české lihoviny, která připomíná whisky. K úpravě došlo i v názvu. Přidáním slova „žitná“ navazuje na původní název „Stará žitná“, pod kterým se nápoj ze žitného destilátu začal poprvé vyrábět.

Stará myslivecká mění design a do názvu přidává žitnáStará myslivecká mění design a do názvu přidává žitná

Nový vzhled lahve připomíná dlouhou historii Palírny U Zeleného stromu. Za svou existenci Stará žitná myslivecká změnila název produktu i etiketu lahve několikrát, tentokrát šlo díky novému tvaru i barvě skla o výraznější posun.

„V České republice dlouhodobě stoupá obliba whisky. Naše Stará žitná myslivecká se díky vůni, chuti, barvě i výrobnímu procesu ze známých kategorií lihovin blíží nejvíce právě žitné whisky, jejímž základem je také žitný destilát. Vždy se jí říkalo „česká žitná whisky“. Proto jsme se rozhodli přejít na čiré sklo, ve kterém její whiskový charakter a jantarově zlatá barva lépe vyniká. Na lahvi také naleznete reliéfy znázorňující historii naší palírny. Těmi jsou datum založení, český erb a podpis Viléma z Pernštejna, který udělil roku 1518 právo várečné původnímu domu U Zeleného stromu,“ vysvětluje Boris Rajdl, brand manažer Staré žitné myslivecké.

Změnila se i etiketa. „Oproti předešlé verzi je barevně sjednocená a dominantou se stal samotný název nápoje, symbol myslivce nadále zůstává. Na zadní straně je stručně popsán příběh Palírny U Zeleného stromu a také informace o tom, jak se naše Stará žitná myslivecká vyrábí,“ doplňuje Boris Rajdl.

Historie „české žitné whisky“ sahá až do 16. století. Základem Staré žitné myslivecké je kombinace žitného destilátu s výluhem ze sušeného ovoce, která se po smíchání ukládá do dubových sudů. Základní varianta zraje jeden rok, prémiovější Stará žitná myslivecká Reserve zraje čtyři roky.

K příležitosti pět set let od založení Palírny U Zeleného stromu byla vloni stočena limitovaná Stará myslivecká Single Barrel. Tato speciální edice zrála osm let v dubových sudech různých původů po bourbonu, sherry a karibském rumu. Stáčí se ručně a typ konkrétního sudu se na lahev popisuje ručně až po naplnění. Vzhledem k tomu, že každý rok jdou do prodeje pouze tři sudy, vznikají tak velmi vzácné sběratelské edice.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 15x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist