Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Staropramen Extra chmelená nepasterizovaná 12 ke Dnům českého piva

17. září 2016  České nápoje   komentáře (0)  3240 x

Staropramen letos na Dny českého piva uvařil limitovanou várku Extra chmelené nepasterizované 12 ze žateckého poloraného červeňáku z Údolí Zlatého potoka a přichystal tak milovníkům piva extra důvod se sejít se svými přáteli. Lidé si ho budou moci vychutnat nejen v 700 hospodách, ale i přímo v pivovaru. Kromě tradičního slavnostního narážení speciálu ve vybraných hospodách se letos chystají sládci narazit soudek i přímo v pivovaru na Smíchově. Ten své brány otevře v sobotu 24. září a umožní tak zájemcům oslavit český národní nápoj přímo v pivovaru prostřednictvím soutěží, absolvování Pivovarské školy či návštěvou míst, která nejsou běžně přístupná.

Pivovar StaropramenPivovar Staropramen

Staropramen se Dnů českého piva účastní již počtvrté v řadě. To znamená, že nevynechal ani jeden rok od jejich počátku v roce 2013. „Jsem velice rád, že jsme tento svátek začali slavit. Pivo je náš národní nápoj a zaslouží si každoroční oslavu, při které si vždy připomeneme něco z jeho historie i současnosti. A především se kvůli českému pivu sejdeme v hospodách a máme možnost ochutnat to nejlepší z umění českých sládků,“ říká Zdeněk Lux, vrchní sládek pivovaru Staropramen.

Letos pivovar pro Dny českého piva uvařil Extra chmelenou nepasterizovanou 12, kterou budou moci okusit lidé po celé České republice. „I letos jsme pro milovníky piva Staropramen připravili opravdovou specialitu. Extra chmelená nepasterizovaná dvanáctka je připravena z chmele typického pro prémiové značky. Jde o žatecký poloraný červeňák z oblasti, která je pro pěstování chmele nejvhodnější na světě. Prestižní mikroregion Údolí Zlatého potoka leží ve srážkovém stínu Krušných hor a půda zde obsahuje větší obsah železa. Díky tomu pak pivo získá velmi jemné aroma a hořkost. Pro Staropramen je typické čtyřnásobné chmelení. Při vzniku speciálního ležáku jsme ale použili pětinásobné chmelení,“ dodává vrchní sládek Zdeněk Lux.

Speciálně připravená várka tohoto piva se do hospod dostane jen několik dnů před pátkem 23. září, kdy Dny českého piva startují. Důvodem je snaha o to, aby byl tento nepasterizovaný ležák co nejčerstvější. Ve vybraných sedmi pražských hospodách, za všechny jmenuje například Vinohradský Parlament, v průběhu odpoledních a večerních hodin sládci slavnostně narazí sudy se svátečním ležákem. Extra chmelenou nepasterizovanou 12 budou moci milovníci piva okusit v 700 vybraných hospodách a restauracích po celé ČR. Kromě Extra chmelené nepasterizované 12 na ně budou čekat i různé pokrmy chuťově sladěné s tímto pivem, síť restaurací Potrefená husa například pro hosty připraví jídla z vepřového kolene.

Staropramen navíc letos veřejnosti nabídne možnost oslavit Dny českého piva přímo v pivovaru, a to v sobotu 24. září. „Dny českého piva představují extra důvod se sejít se svými přáteli. Proto jsme lidem chtěli dát extra příležitost, je společně oslavit i přímo v místech, kde se pivo vaří a kam se běžně nepodívají,“ vysvětluje Petra Chovancová, Senior Brand Manažer značky Staropramen, a dodává: „Pivovar bude otevřený po celý den, lidé budou moci ochutnat celé portfolio značky Staropramen, včetně zmíněného speciálu, projít si návštěvnické centrum, samotný pivovar nebo absolvovat pivovarskou školu. Navíc pro ně bude připraven i doprovodný hudební program, soutěže a skvělé jídlo.

Cílem Dnů českého piva je připomenout českou pivovarskou tradici, které je Staropramen nedílnou součástí, posílit hrdost k našemu národnímu nápoji a pozvat veřejnost k oslavě přímo v hospodách a restauracích, které tvoří základ české pivní kultury. Tradici tohoto pivního svátku založil Český svaz pivovarů a sladoven v roce 2013. V prvních dvou letech Dnem českého piva vyhlásili pivovarníci 27. září, předvečer svátku nejvýznamnějšího českého patrona sv. Václava. Ten je zároveň i patronem sládků a pivovarníků. Letos již podruhé svátek potrvá celý týden.

Detaily k oslavě Dne českého piva v pivovaru Staropramen:

Termín: 24.9.2016, pivovar otevřen od 11hodin

 

Program: Prohlídky pivovaru, návštěvnického centra, ochutnávky všech druhů piv, pivovarská škola, slavnostní narážení soudku se speciálem

 

Vstupné: 50 Kč, v ceně je speciální degustační sklenice

 

Podrobnosti na: www.staropramen.cz

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist