Pivní prodejna 2Reklama na ČeskéNápoje.cz

Stavební práce v centru Žatce ovlivní letošní Dočesnou

28. srpen 2019  České nápoje   komentáře (0)  1278 x

Více než půl stovky pivovarů bude letos nabízet své nápoje při tradiční Dočesné, jež proběhne v pátek a sobotu 6. a 7. září. Kulturní program se uskuteční na čtyřech scénách, vstupné je pro všechny návštěvníky zdarma. Hlavní letošní změnou bude skutečnost, že kvůli stavebním pracím v centru Žatce se celá Dočesná o něco zmenší.

Stavební práce v centru Žatce ovlivní letošní DočesnouStavební práce v centru Žatce ovlivní letošní Dočesnou

Nejvíc se stavební aktivita projeví na hlavním pódiu před radnicí, která od ledna prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Okolo celé budovy radnice je postaveno lešení a přiléhající zábor veřejného prostranství. Pracuje se na fasádě na více místech najednou. Právě kvůli tomu se zmenší hlavní scéna, jež se navíc posune až na šachovnici, což zmenší prostor náměstí Svobody pro diváky, pivovary i stánkaře. „Kvůli opravě radnice se musí posunout nejen samotná hlavní scéna, ale také celé její zázemí. Pódium se tak posune o nějakých dvacet metrů,“ vysvětlil ředitel Městského divadla Žatec a šéf organizátorů Martin Veselý.

Další změna nastane na Hošťálkově náměstí, kde jsou nově namontované tři předzahrádky. Kvůli tomu se bude měnit rozmístění zábavných atrakcí. Stavební práce ovlivní také nabídku historického tržiště ve Dvořákově ulici. Lešení je postaveno u části základní školy v této ulici, kde probíhají práce na obnově fasády. „Práce na základní škole ve Dvořákově ulici již od přípravné fáze koordinujeme s divadlem. Aby byl dostatečný prostor pro historické tržiště, je postavena do Dočesné jen část lešení,“ řekla vedoucí Odboru rozvoje města Kateřina Mazánková.

Na konání Dočesné mají vliv i další stavební aktivity ve městě. Nákladní ulice ale má opět sloužit jako odstavné parkoviště pro pivovary a stánkaře, přestože finální povrch komunikace se bude dokončovat až po Dočesné. Na Nerudově náměstí, které se také rekonstruuje, bude i přesto možné provádět akreditace prodejců.

Právě kvůli složitým přípravám a koordinaci Dočesné v centru letos neměli pořadatelé tolik času na přípravu programu v Klášterní zahradě, se kterou se tady pro letošní rok v programu nepočítá. Doprovodný program ale bude i tak bohatý, tvoří jej například akce chovatelů, otevřená žatecká muzea včetně Muzea Homolupulů nebo sportovní a hudební aktivity v okolí U-rampy pod Nákladní ulicí.

Celý program tak bude opět bohatý, pořadatelé se opět snažili nabídnout něco pro každou věkovou i zájmovou skupinu návštěvníků. Hlavním tahákem má být tradičně ochutnávání různých piv slavných značek i málo známých minipivovarů a zároveň oslava chmele. „Je proto si třeba uvědomit, že celý kulturní program je bezplatným doprovodným bonusem těchto slavností,“ zdůraznil ředitel pořádajícího Městského divadla Žatec Martin Veselý, že na Dočesnou se řadu let  neplatí žádné vstupné.

Zdroj: Tisková zpráva

[Nahoru ↑]

Pidejte se k nm na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Reklama

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!ČeskéNápoje.cz

Vše co chcete vědět o nápojích, nejen, v České republice...


Magazín ČeskéNápoje.cz je součástí webů skupiny PIVNÍ|INFO
Všechna práva vyhrazena.
Diskusní příspěvky vyjadřují názory čtenářů a redakce ČeskýchNápojů.cz za ně nenese žádnou právní odpovědnost.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
ČeskéNápoje.cz na Facebooku


Redakce ČeskéNápoje.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!

TOPlist